Tanrı ile Sohbet

…Tanrı ile Sohbet… Adam fısıldadı, “Tanrım konuş benimle”… ve bir kuş cıvıldadı ağaçta ama adam duymadı. Sonra adam bağırdı “Tanrım konuş benimle”

0 12.182

Sizlerle 1800’lü yıllarda yaşamış Lübnan asıllı ressam, şair filozof Halil Cibran’ın “Tanrı ile Sohbet” eserini çok beğendiğim için sizlerle de paylaşmak istedim.

♥ Tanrı ile Sohbet

Adam fısıldadı, “Tanrım konuş benimle”… ve bir kuş cıvıldadı ağaçta ama adam duymadı. Sonra adam bağırdı “Tanrım konuş benimle” ve gökyüzünde bir şimşek çaktı, ama adam dinlemedi onu. Adam etrafına baktı ve “Tanrım seni görmeme izin ver” dedi ve bir yıldız kaydı gökyüzünde, ama adam yine farkına varmadı. Ve adam bağırdı “Tanrım bana bir mucize” göster!” Ve bir bebek doğdu bir yerlerde ama adam bunu bilemedi. Sonra adam çaresizlik içinde sızlandı.” Dokun bana Tanrım ve burada olduğunu anlamamı sağla.” Bunun üzerine Tanrı aşağı doğru süzüldü ve adama dokundu. Ama adam kelebeği elinin tersiyle uzaklaştırdı ve yürüdü gitti…

Evet Sevgili Canlar,

Gerçekten de şu yaşadığımız hayatta hiç bir şeyin farkına varmadan yaşantımızı sürdürüp gidiyoruz. Bizler kimiz, niye buradayız? Bizleri hepimizi sevgisinden yarattığını, O’nun hep yanımızda bizlerle, sizlerle  hepimizle olduğunu ve biz fark etsekte, etmesekte O’nun bizleri asla terk etmeyeceğini unutmamamız ve hatırlamamız niyetimizle…….

Umarız “Tanrı ile Sohbet” yazımızdan keyif almışsınızdır. Yorum yapmayı ve arkadaşlarınızla paylaşmayı hep hatırlayın. Güzellikler paylaştıkça çoğalır.

Sevgide ve Işıkta Kalın.

Teşekkürlerimizle…..

Not: Halil Cibran’ın kısaca özgeçmişi; 1883 doğmuş, 1931 vefat etmiş. Lübnan asıllı ABD’li ressam, şair, filozof. Eserleri ve düşünceleri dünya üzerinde geniş yankı uyandırmış Şiirleri yirmiden fazla dile çevrilmiş. En ünlü eseri 1923 yılında “Nebi” olduğu söylenir.

♥ Allah Hakkında yazılarımız sizlerle ↵

Meleklerle Gücünüzü Keşfedin YouTube’ta bizi takip edip sizi rahatlatacak videolarımızı izleyebilirsiniz. ↵

Meleklerle Gücünüzü Keşfedin Instagram’da bizi takip edip son yazılarımızı . ↵

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.