Tutulmalar ve Hayatımıza Etkileri!

0 3.229

Tutulmalar ve Hayatımıza Etkileri!

Güneş ve Ay tutulmaları eski zamanlardan bu yana takip edilmiş ve hızlı değişimlere sebep oldukları gözlemlenmiştir. Ay tutulmaları daha çok duygusal dünyaya etki eden, mantık ile duyguların arasında kalma ve bazı güvensizlikleri işaret eden durumlardır. Bu dönemlerde duygusal dengemizi sağlamak ve netleşmek zor olduğundan karar verip ilerlemek yerine içe dönüp, gözlemleyerek ve kendimizi dinleyerek geçirmek daha doğru olur.

Güneş tutulmaları ise dünyaya çok yakın gerçekleştiklerinden ve etkileri kuvvetli olduğundan daha çok hızlı değişimler anlamına gelir. Bir nevi bizim cesaret edemediğimiz değişimler var ise hayatımızda o alanları tetiklerler ve değişimi başlatırlar. İnsan doğası olarak değişime çok açık olmadığımızdan ve ana güdümüz elimizdeki kaynakları ve durumları korumak olduğundan aslında tutulmaların etkilerini çok sevmeyiz. Ama değişim hayatın ayrılmaz bir parçası ve biz istesekte istemesek de birşeyler bitiyor ki yeni şeyler başlasın.

Tutulmaların etki süreleri aslında tutulmanın gerçekleştiği süreye göre değişmekle birlikte birkaç ay önceden etkileri başlar ve Ay tutulmalarında birkaç ay daha devam ederken Güneş tutulmalarında 6 ay ile 1 yıl arasında etki süresi vardır.

2018 yılı tutulmaları:

Geçen yıldan başlayan ve bu yılda devam edecek tutulmalar Kova – Aslan aksında seyrediyor. Bu tutulmalardan başta Kova ve Aslan burçları olmak üzere Akrep ve Boğa burçları yüksek oranda etkilenecek. Tabii diğer burçlarda etkilenecek fakat bu burçlar etkinin 100%’ünü alırken diğerleri daha düşük bir oranla etkileniyor olacaklar. Ay tutulmaları içimizden, hayatımızdan bırakmamız gereken alanları anlatacak, fazla hırs yaptığımız ya da hiç hırslanmadığımız alanlar etkilenecek. Sabit olduğumuz alanlar, değişim – yenilenme gerektirenler, düşünce sistemlerimizde ve hayatlarımızda yaşanacak değişimler…

Tutulmaların seyri ise 31 Ocakta Aslan burcunda yaşanacak Ay tutulması ile başlayacak sonra 14 Şubatta Kova burcunda yaşanacak Güneş tutulması ile devam edecek. Tutulmaların tekrarı Temmuz ve Ağustos aylarında olacak, 27 Temmuzda bir ay tutulması yaşanacak ve ardından önemli bir tutulma Aslan burcunda 11 Ağustosta olacak. Tutulmaların burçlara olan etkilerini ayrıca yazıyor olacağım. Hayatınızda güzel değişimlere ve hayırlara vesile olması dileği ile…

Güliz Kına

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.