Balık Burcunda Yaralı Yeni Ay!

0 3.306

Biraz zor bir ay geçirdik, hassaslıklar, kırgınlıklar, yaşanmış başarısızlıklar, kendimizdeki ve karakterimizdeki zayıflıklar ve canımızı acıtan olaylar gündemimize geldi. Kimimiz bunu içsel yaşadık, kimimiz olay bazında, söylenenler, olanlar hep kendimizle ilgili bir şey anlatmaya çalıştı. 17 Mart cumartesi günü öğleden sonra yaşayacağımız bu yeni ayda da bu konular gündemde olacak. Güneş ve Ay kavuştuğunda bizim gelişim için en önemli anahtarımız olan yaralı şifacı Kiron bu kavuşuma eşlik edecek.

Şifacı Kiron   🌙

Yeni Ay’ın etkilerine girmeden önce Kiron ne anlatır haritalarımızda bir ona bakalım, kiron haritamızda bulunduğu yere ve burca göre bizim hayatta kendimizi eksik hissettiğimiz, canımızı acıtacak, bizi yaralayacak ama bu yarayı sarmaya çalışırken bir o kadarda bizi geliştirecek alanı anlatır. Mesela haritasında Koç burcunda Kironu olanlar (tabiî ki yorum bulunduğu eve ve duruma göre de değişir) özellikle çocukluk çağlarında kendilerini ifade etmekte ve kimlik gelişimlerinde sorunlar yaşamış olabilirler.

Yaş ilerledikçe karakterlerindeki kendilerini yetersiz hissettikleri ve ön plana koymaktan çekindikleri alanlar olay bazında gündeme gelir, yüzleşmekten kaçarlar ama bir gün farkına varırlar kendi değerlerinin ve kendilerine güvenmenin önemini. İşte bu bir dönüm noktası olur hayatlarında ve aslında bir yarayı iyileştirmeye çalışırken kendilerinden başka bir benlik doğar hatta başkalarına tavsiye vermeye başlarlar. En doğru tavsiyeler yaşanmışlıktan doğanlardır, geçtiğiniz yolun zorluklarını bilirsiniz ve başkalarınla empati yapabilirsiniz.

İşte bugünlerde de bu enerjiler var gökyüzünde,

eksik olduğumuz ya da eksik olduğumuzu düşündüğümüz alanlar hem duygusal anlamda hem de hayatınızda gündeme gelebilir. Hatta bunların farkında olmayabilirsiniz ve yaşadığınız olayları neden yaşadığınızı merak edebilirsiniz. Kendinizi tıkanmış, ilerlemeyecek durumda ve güçte hissedebilirsiniz. Akıllar karışık olabilir gitsem mi kalsam mı, yapsam mı yapmasam mı gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu yeni ay da ve yakın günlerde de bu konular gündeme gelecek ve aklımızda olacak fakat bu yeni Ay’ın mottosu bunlarla yüzleş ve daha güçlü olarak ilerle olacak. Cesaret edemediğimiz için bitiremediğimiz ilişkiler, gitmemiz gerektiğini bildiğimiz halde içinden çıkıp gidemediğimiz durumlar gündeme gelecek. Aslında bu yeni ay yeni başlangıçlardan önce yaşanacak canımızı acıtıcı bitişleri de anlatıyor. Yay burcunun son derecesindeki Marsta buna eşlik eder durumda, bitir, kapat, yüzleş, korkma ilerle diyor bize…

Hepimizin eksik, yaralı, şifa gerektiren ya da sorun yaşadığımız alanları var,

hiçbirimiz mükemmel değiliz ama bizi geliştirecek en önemli şey öncelikle kendimizin bu yanlarını kabul etmek ve kendimizi her halimizle sevmek. Birşeyleri ancak sevgi ile değiştirebiliriz, bu önce kendimize sevgi ve anlayış gerektirir ki başkalarına da gösterebilelim. Yeni aydan sonra ayın 21’inde Güneşin Koç burcuna geçmesi ile birlikte yeni bir dönem başlayacak bu yeni dönemde Koç burcundaki gezegen vurgusu ile birlikte hayatımızda yeni kararlar, yeni uygulamalar ve girişimler daha ön planda olacak. Yani bu yeni ay önce biraz ağır enerjiler getirecek sonrasında ise kendimizi ve cesaretimizi toplayıp yeni girişimler yapabileceğiz. Bir dönemi geride bırakma zamanı diyebiliriz bu yeni ay için ama kendinizle yüzleşmeniz, hayatınızda sizi geriye çıkan duyguları, düşünceleri ve olayları geride bırakmanız bu yeni ay döneminde önemli olacak.

Hayatta neye odaklanmayı seçerseniz onu çekersiniz hayatınıza o yüzden sizde geçmişe, yaşadığınız başarısızlıklara, kalp kırıklıklarına odaklanacağınıza yaralarınızı sarmaya, mutluluğa ve umuda odaklanın. Yaralarınızı sarmak, her türlü şifa çalışmaları için harika bir dönem hayatta hangi alanda sorun yaşıyorsanız kendiniz için bir şey yapın ve yardım alın. Siz her şeyden değerlisiniz unutmayın ve ancak siz iyi olursanız hayatta her şey iyi olur…  

DANIŞMANLIK İÇİN TIKLAYIN

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.