Dikkat Yasası

0 9.636

Merhaba Sevgili Canlar,

…Herhangi bir şeye odaklandığınızda Dikkat Yasası’nın devreye girdiğini biliyor muydunuz?…

Özellikle dikkat ettiğimiz şeyler hayatımızda bir şekilde gerçekleşmeye başlar. Ama bu dikkati verirken hangi duygu ve düşüncelerde olduğumuz çok önemlidir. Dikkat etmeye başladığımız olayda salt bir şekilde olumluda da kalabiliriz ya da bizi kemiren sorularla olumsuz sonlanacağı düşüncesinde de olabiliriz. Dikkat Yasası bir şekilde konsantrasyonumuz üzerinden tetiklenmektedir.

Olumlu: Pür dikkatimizi verdiğimiz, odaklandığımız veya konsantre olduğumuz olayları başarıyla gerçekleştiririz. Yemek yaparken bile dikkat ettiğimizde ve en doğru ölçüler kullanıldığında güzel bir lezzetle karşılaşmamız kaçınılmazdır. Ne yaparsak yapalım önümüze engellerde çıksa kalmamız gereken durum olumlu olmaktır.

Olumsuz: Birşeye dikkat ederken aynı zamanda şüphe ve endişe etmeye başladıysak o zaman istediğimiz şeyin gerçeğe dönüşmesini engellemeye başlarız. Enerjimizi doğru kanalize edemediğimiz için blokajlar çevremizi sarmaya başlar. Yapamayacağımız korkusu bütün benliğimizi sarar. Aslında korkucak hiç birşey yoktur. Olumsuz durumu yaratanda bizizdir. Beynimize dur emri verdiğimizde bu durumu yok eden biz olacağız.

Unutmamınız gereken bir şey olumsuz düşünceleri istemeden de olsa olumlu düşüncelerden daha çok odaklandığımızdan malesef daha kuvvetli oluyorlar. Bütün enerjinizi ve dikkatini olumluya odaklayın. Bir çiçek ektiğinizde ilk başta sadece toprak vardır. Sürekli sularsanız sonunda filizlenmeye başlar ve emeğinizi görürsünüz. Şimdi sizde sürekli olumlu olmaya “DİKKAT” ederseniz sonunda meyvelerini toplamaya başlarsınız.

Sevgide ve Işıkta Kalın

Teşekkürlerimizle

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.