Esma-ül Hüsna (ER-RAUF) ile Şifa Bulmak & 286 Kere & Kalbimizin Yumuşaması, Sevgiyle Dolması, Şefkatli ve Merhametli Olmak için

0 8.047

Merhabalar,

Çarşamba Gününün Gezegeni: MERKÜR(UTARİD)

Merkür Neyi Yönetir:  Akıl, İletişim, Haberleşmeyi,

Rengi: Yeşil, Koyu Gri.

Hizmet Meleği: MİKAİL

Madeni: Civa

Burcu: İkizler (Cevza)

Notası: Mi

Kalbimizin yumuşaması, sevgiyle dolması, şefkatli, merhametli ve güzel huylu bir kul olmak için; Çarşamba günleri okuyacağımız Esma-Ül Hüsna’dan Yüce Allahı anacağımız isimlerinden biri olan Esma’yı sizlerle aşağıda paylaşıyoruz.

ER-RAUF (286 Kere)

ANLAMI: Kullarına kolaylık sağlayan, merhamet edici, çok şefkatli, lütufkar.

Evrensel Kitabımız Kur-an’ı Kerim “Nur Suresi, 20. Ayet’inde der ki; Eğer Allah’ın üzerinizde fazlı ve rahmeti olmasaydı, azabınızı çarçabuk verirdi. Gerçekten Allah; Rauf’dur, Rahim’dir

NİYETİMİZ: Kalbimizin yumuşaması, sevgiyle dolması, şefkatli, merhametli ve güzel huylu bir kul  olmak  için niyet edebilirsiniz.

Not: Sinirli, asabi ve öfkeli olduğunuzda “er-Rauf”  Esmasını  her gün “10 kere” söylediğinizde öfkenin geçtiği çeşitli kaynaklarda belirtilmiştir. (Esma-ül Hüsna yayınlarından alınan bilgi dahilinde paylaşılmıştır.)

Hepimize Şifa olması dileğimizle……

Sevgide ve Işıkta Kalın

Sonsuz Sevgilerimizle…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.