İki Adımda iç Huzur

0 11.529

Merhabalar, Sevgili Canlar,

huzur çok yakınımızda…

Her yaşadığımız olayın bir “ses” ve “düşüncelerimiz” olduğunu biliyor muydunuz? Kendimizi dinleyip iç huzur’umuza iç sesimize kulak verdiğimizde bu sesi duyabiliriz. (Ancak bazen susturamadığımız, bazense  muhakeme yaptığımız. Öyle mi olsa, böyle mi olsa gibi.)

İç sesimizin hem konuşanı, hem dinleyeni kim? Tabi ki bizleriz. Peki bu sesi kontrol edebilir miyiz? Bazen evet bazen hayır. Ama bir çok hikayede bu ses sizi korkularınızla baş başa bırakabilir. Bu ses bize yalan da söyleyebilir. Bunu hiç düşündünüz mü. Öz güvenimizle de oynayabilir. Mesela ben çok beceriksizim, akıllı değilim, çirkinim, ne yaparsam yapayım kilo verebileceğimi zannetmiyorum, sınavdan kalacağım, bugün günümde değilim, bunu söylemeye cesaretim yok vs. gibi bir çok durumla karşı karşıya bırakabilir. Size öyle güzel yalan söyler ki bu duruma inanmakla kalmayıp kendinizi o yalanı yaşarken bulabilirsiniz. Benliğinizin sizi en iyi savunma cümlesi nedir biliyor musunuz?

“BEN BÖYLEYİM”

Hepimiz söylemedik mi? En kolay sıyrılma yöntemi de bu değil mi sizce de? Ama öyle olmadığını sizde biliyorsunuz. Bunu İç sesiniz size söyler. Çünkü bizler mükemmel bir şekilde “İlahi Yaradan” tarafından yaratıldık. Eğer ki siz olumsuz şeyler yerine tam tersi olumlu şeyler söylemeye başlarsanız neler olabilirdi acaba? Aslında çok basit negatif düşünceleriniz yavaş yavaş yok olur ve gerçek benliğiniz, öz güveniniz devreye girmeye başlar. Hiç bu açıdan durumu ele aldınız mı? Kontrol de sizde olmalı değil mi? Çok kolay gözükmeyebilir ama düşünceleriniz tamamen size ait sonuçta. Siz ne düşünürseniz sadece kendiniz değil başkalarına da aynı şeyi düşündürme gücüne sahipsiniz. Gücünüzün muazzamlığını her yerde karşınıza farklı şekillerde çıkacaktır.

Nasıl pozitif düşüncelere yönelebilirim sorusuna gelirsek eğer; namaz, meditasyon, nefes terapisi, olumlu mesajlar ileten kitaplar, yoga vs. gibi aktivitelerdir. Sevgili canlar, pozitifte kalmak düşüncelerinizi daha berrak hale getirip sizden negatif düşünceleri uzaklaştırmanın en iyi yöntemleridir. Madem direk kendiniz müdahale etmekte zorlanıyorsunuz, sizde istenmeyenleri küçük yardımlarla uzaklaştırabilirsiniz. Her gün kendinize bir 5 veya 10 dakika lütfen zaman ayırıp sessiz bir yerde iç sesinize yönelip konuşun. Bir deftere sorunuz ve cevaplarınızı yazın bakalım iç sesiniz size ne diyor? İnanın siz de şaşıracaksınız. Bunlar saçma sözler de olsa yazın. Rahatladığınızı hissedeceksiniz.

Küçük bir örnek verirsek: (Sürekli aynı tonda vızıltılı bir ses sizi rahatsız eder ve gerer. Belirli bir süre sonra çekilmez hale gelir. Bu sesi durdurduğumuzda rahatlar ve bir oh çekeriz.) “İç sesiniz eğer ki sizi rahatsız ediyorsa” onu durdurun!!! Onu susturmak sizin elinizde. Çünkü güç sizde. Siz kendinizin efendisisiniz. “Huzur’un” en büyük hazine olduğunu biliyorsunuz.

Gelelim Kısaca iki kural’a;
Birinci kural (Kendinize İnanmayın): Bu içsesiniz eğer ki size “olumsuz” şeyler söylüyorsa inanmayın “O” güçlü olan inancınız karşısında bu olumsuz olan ses çok fazla varlığını sürdüremeyecektir. Ancak bu ses  size “olumlu” dahiyane fikirler veriyorsa onları da o zaman not edin. İç görüleriniz, sezgileriniz size doğru yolu gösterebilirler.
İkinci kural (Hiç Kimseye İnanmayın): Başkaları eğer ki hakkınızda olumsuz konuşuyorsa inanmayın. Onlar kendi negatiflikleriyle mutsuz dünyalarına sizi çekmeye çalışıyorlardır. Ve de kendilerini anlatıyorlardır. Kıskançlık ve intikam vs. gibi duygular çok güçlüdürler. İnanın sizin aleyhinizde yanlış söylenen her bir söz sizin sevap hanenize yazılıyor. Bu böyledir. “İlahi adalet”

Sevgide ve Işıkta Kalın.

Teşekkürlerimizle.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.