Blokelerden Nasıl Kurtuluruz ?

0 12.664

Merhabalar, Sevgili Canlar,

Blokelerden Kurtulmak O Kadar Zor mu?

Her sabah uykudan uyanınca  yeni bir güne başladığımızda beynimizde sorular, sorular! “Sürekli şöyle mi yapsam? böyle mi yapsam?”. Tabiri caizse; beynimizin içinde dolaşan tilkiler, o tilkilerin hiç birinin kuyrukları birbirine değmiyor. Devamlı bir ikilem insanları fazlasıyla yoran hatta her günümüzü zehir eden negatif düşünce ve duygulardır. Zihninizde dolaşan negatif sesleri nasıl susturursunuz? Blokelerden nasıl Arınırız?

Mantığınızın düşüncelerinizi ve hareketlerinizi kontrol etmesine izin vermeyin. Hayatınızı düşünce ve duygularınızı sürekli negatiften, pozitife çevirin. (Aklınıza olumsuz bir şey geldiğinde hemen iptal et, boşalt, sil deyin.) Faydasını göreceksiniz. Zihninizi susturun. Nasıl susturabiliriz dediğinizi duyar gibiyim. Şöyle duygu, düşünce ve sözlerinizin efendisi sizsiniz. Bir başkası değil. Hemen olumsuzdan olumlu düşüncelere geçin. Mesela;

Ego’nuzla fazla muhatap olmayın. (Konuşmayın, susturun onu.Sen geç sol omzumda otur karışma deyin.)

Başkalarının sizinle ilgili söyledikleri, düşündükleri sizi hiç mi hiç ilgilendirmesin. (Şunu bilin karşınızdaki insan ne konuşuyor ne söylüyorsa kesinlikle size kendini anlatır.) Hiç önemsemeyin. Çünkü bu yaşam sizin bir başkasının değil. Kendinizi severek ödüllendirin.

Size negatif enerji veren insanların yanından hemen uzaklaşın ya da görüşmemeye çalışın. Mümkün olabildiğince hayatınızdan çıkarın.

Çok sevdiğiniz yapmaktan keyif aldığınız ne varsa; spor, okumak, doğada, gezmek, müzik dinlemek, dans etmek vb. gibi.  Ve sevdiğiniz O işi yaparken neşeyle, keyifle, gülümseyerek kendinizi evren’e, akışa bırakın.

Samimiyetle yüreğinize odaklanıp sizi bloke eden düşüncelerinizin yerine çok mutlu olduğunuz bir anınızı ya da en çok sevdiğiniz birini aklınıza getirip yaşamış olduğunuz güzellikleri gözünüzde canlandırıp gülümseyerek o ana gidin. O anı yaşıyormuş gibi yapın. Rahatladığınızı hissedeceksiniz. Bunu her kaygılandığınızda yaparsanız olumsuz düşüncelerinizi yavaş yavaş susturduğunuzu göreceksiniz.

Bu arada nefes alıp vermeyi de unutmayın. (Nefesi burundan al ağızdan ver.)

Her zaman tercihinizi  İYİLİK, SEVGİ, MUTLULUK, HUZUR, ŞÜKÜRDEN yana kullanın. Çünkü bunu sizler hak ediyorsunuz. GÜÇ SİZİN İÇİNİZDE…..

Sevgide ve Işıkta Kalın.

Teşekkürlerimizle…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.