İçsel Huzur

0 2.226

İçsel Huzur

Mutlu yaşayabilmek için en önemli faktörlerden biri de içsel huzurdur. İçsel Huzur olmadan kişi bulunduğu yerde mutlu olamaz.

İsteklerine sahip olsa bile hep bir eksiklik hisseder. Ya da mutluluk hissi kısa sürede tanımlanamayan bir boşluğa dönüşebilir.

İçsel huzuru ortaya çıkarmak için ne yapmak gerekir. Ruh ve ego bir birine üstün gelmeye çalıştığında içsel huzursuzluk bize yansır. Farkında olmadığımız bir çatışmanın içindeyizdir. Kendi parçalarımızla bütünleştikçe bu huzursuzluk azalmaya başlar.

Egomuz ve ruhumuz iş birliği içine girdiğinde çatışma bitecektir. Bu dünyaya ruhumuzun planını uygulamak için geldik. Bu plan uygulanırken elbette egonun arzuları ile hayatımıza konforu da dahil ederiz. Bir ayağımız dünya da bir ayağımız ruhsal boyutta yaşamamız bize dengeli bir yaşamı da getirir.

Sahip olduklarımıza amaç diye tutunmadan onları araçlar olarak gördüğümüzde var oluş amacımıza doğru yolculuğumuz huzurla gerçekleşecektir.

Bu dengeyi sağlayamadığımız zaman her şeyi hızlı tüketen bireyler olacağız. Satın alma arzusu sürekli olmaya devam eder, ilişkiler çok çabuk biter hatta ilişkiden çok cinsel tatmin amaçlı birliktelikler haline dönüşür. Sebebi fark edilmeden daldan dala atlayan arzular ve elde edildiğinde duygusal olarak anlam ifade etmeyen bir durum içinde bulur insan kendini.

Kendi bütünlüğünüzü sağlamak için kendinizle buluşma zamanları ayırın. Genelde yaşam içinde kişi en çok kendine yabancıdır. Kendine zaman ayırmadığı için kendini tanımaz. Var olan sorumluluklardan dolayı zaman yokluğundan söz ediyorsanız yatağa yattığınızda kendinize 2 – 3 dakika bile olsa zaman ayırın. Ruhunuzun isteği bir yaşam mı sürüyorsunuz yoksa tamamen egosal bir yaşam içinde misiniz? Gece rüyanızda sorduğunuz soruların cevaplanmasını ya da şifalanmasını isteyebilirsiniz. Gece yatmadan önce ya dua ederek ya da enerji korumaları ile kendinizi korumaya alıp şifalı huzurlu bir uyku uyurken bilinçli olarak da ruhunuzla bağlantıya geçebilirsiniz.

Yasemin Derya Metin

Sevgi ve ışık paylaştıkça çoğalır. Lütfen sevdiklerinizle yazılarımızı paylaşın. Sevgide ve Işıkta Kalın…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.