İstek Yasası

0 4.928

Her şeyin temelinde “istemek” yatar. Dualar, yazılar, hayaller, düşünceler hepsi birer isteme yöntemidir. İstediğiniz ya da istemediğiniz bir şey varsa onu bir şekilde hayatımıza çekmeye başlarsınız. Çünkü bilinçaltı düşündüğümüz ve söylediğimiz ner varsa iyi ya da kötü diye ayırt etmeden hemen kayda alır. Bu arada istememekte istemenin farklı bir yöntemidir. “İstek Yasası” hayatımızın her anında vardır. (Çünkü bir şekilde aklınıza o düşünce dönüp durmaktadır.) O nedenden istemediğiniz şeyi aklınıza getirmemek onu kapatmanın en iyi yöntemidir.

Nasıl zihin Kapatılır?  Zihninize takılan konu her neyse ondan kurtulmak için başka bir görev vermektir. örneğin: nefesimi say, nefes alış verişini takip etmek ya da olumlu size iyi gelen cümlelere zihniniz odaklanana kadar devam etmektir.
“Yaşamımızın her alanında yaşadıklarımızı DÜŞÜNCELERİMİZ belirler ve yaratır.”

Bir çok olumlamada salt istemekten yani tamamen endişeleri, korkuları ve acabaları bırakarak olumlu istemekten bahsederiz. Çünkü sistemin çalışması sadece hedefe yönelmekle ilgilidir. İsteme kısmı kolay ama neden bazen olmuyor onun üzerine gidelim diyebilirsiniz. O kısımda da netlik yasasını durdurmuş oluyorsunuz. Hatırlayın evren size isteklerinizi akıtmak için var. Ne istiyorsanız onu yaşıyorsunuz. O size aittir. Buna tüm kalbinizle inanın.

İçinde bir şey istemek “İstek Yasasını” harekete geçirir. Ama sonuçları pekte istediğimiz gibi olmayabilir. Ancak isteklerinizde dikkatli olun. Bu istekler sadece sizi etkilemiyor. Çevrenizdeki insanların hayatlarınıda etkiliyorsunuz. Örneğin çocuğunuza sen tembelsin dedikçe bu sizin istediğiniz gibi algılanarak çocuğunuzu tembelliğe itiyor oluyorsunuz. Neticede çocuğunuzun tembel biri olarak var olmasını sağlamış oluyorsunuz. Emin olun düşünceleriniz o kadar güçlü ki başkalarının kararlarını ve hayatlarını direk etkide bulunabiliyor. O yüzden ne siz başkalarını yargılayın ne de size çevrenizde bulunan kişi veya kişilerin negatif bir yargıda bulunmasına izin vermeyin.

İstekleriniz öyle güçlü silahlardır ki bilmeden atomu bile parçalayabilirsiniz. 

Ali Umut Uyanık

Sevgide ve Işıkta Kalın.

Teşekkürlerimizle…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.