Kova Burcunda Güneş Tutulması

0 4.576

Kova Burcunda Güneş Tutulması – Hayata yeni bir bakış açısı için hazır mısınız?

15 Şubat Perşembe gecesi, hemen gece yarısından sonra (16sı) Kova burcunda bir güneş tutulması gerçekleşecek, bu tutulma enteresan bir tutulma olacak, zihnimiz, hayata yaklaşımımız, bakış açımız ve kendimizi yeni fikirlere ve düşüncelere açmak için büyük bir tetiklenme yaşatacak.

Kova burcu astrolojide iletişim ile alakalıdır ve en entelektüel burçtur, özgürlükler, toplum için yapılan işler ve hatta iyi gitmeyen sistemlerde isyanları da anlatır. Bu tutulmaya Merkür’ün de eşlik etmesi bu durumu iyice tetikliyor olacak. Yani bu günlerde zihnimiz son derece yoğun olabilir, hatta içinden çıkamadığımız düşüncelerde olabilir, bu tutulma (yeni ay) bunlara bir son vermek, bakış açımızı değiştirerek hayatımızı değiştirmek için iyi etkiler içeriyor.

Yeni fikirler, yeni bakış açıları ve yaratıcı fikirler Kova burcu ile alakalıdır, o yüzden hayatımıza ve elimizdeki konulara yeni bir yaklaşım biçimi geliştirebiliriz bu dönemde. Yine özgürleşme, bizi kısıtlayan durumlardan ve düşüncelerden kurtulmak için de iyi bir dönem olacak. İlişkilerde bu tutulmanın konular arasında mutlu olmadığımız ilişkiler bu dönemde sonlanabilir ve biz özgürlüğümüze kavuşabiliriz ya da ilişkilere bakış açımızı değiştirerek yeni yollar ve yaklaşımlarla mutluluğu bulabiliriz. Yaratıcı projeler ortaya çıkarabiliriz ya da aklımıza gelen fikirleri uygulamaya koyarak güzel sonuçlar elde edebiliriz bu dönemde. Tutulmalar hızlı değişimleri ve gelişmeleri tetiklerler o yüzden değişim gereken konularda siz adımlar atarsanız iyi olur atmazsanız hayat bu gidişata müdahale ederek bir dur diyebilir. Bakalım burçları nasıl etkiliyor olacak bu güneş tutulması…

Tutulmanın burçlara etkileri:

Yükselen Koç : Bu tutulma sizin haritanızın hayalleriniz ve umutlarınızı anlatan alanında oluyor, bugüne kadar hayal ettiğiniz ama yapamadığınız şeyler varsa şimdi adım atma vakti. Bu dönemde yeni insanlar tanıyabilir, yeni çevrelere girebilirsiniz, bu yeni çevreler sizin hayata bakış açınızda büyük değişimler ve yenilenmeler yapabilir. Cesur Koçların hayatın rutininden çıkıp neler yapabilirim diye sorma vakti. Arkadaş çevrenizden güzel destekler alabilirsiniz hatta yapmak istediğiniz şeyler için parasal desteklerde gelebilir.

Yükselen Boğa: Sizi toplum önünde görünür yapacak işler yapabilirsiniz bu dönemde. Bu kariyeriniz ile ilgili konular olabileceği gibi, toplum yararın yapılan işlere katkınızda olabilir. Yardım kuruluşlarında ön planda görev almak ya da iş yerinizde daha yüksek bir pozisyona geçmek bu dönemde söz konusu olabilir. İş yerinde bir pozisyon değişikliği yaşarsanız yeni pozisyonunuzda insanlara fayda sağlayacak neler yapabilirim diye düşünebilirsiniz. Yine ikili ilişkiler de bu dönemin gündeminde olacak. Uzun zamandır yalnızsanız hayatınıza birisi girebilir ve artık bir çift olarak görünebilirsiniz. Boğalar her ne kadar bitişleri sevmeseler de belki zamanı dolmuş bir ilişkiden çıkıp kendi özgür hayatınıza geçme vakti de olabilir.

Yükselen İkizler: Yer değişimi, yurtdışı ile ilgili konular ve bazı eğitim konuları bu tutulma ve sonrasında gündeminize gelebilir. Öğrenmeyi seven İkizler olarak katılacağınız bir eğitim sizin hayata bakış açınızı ve yaklaşımınızı değiştirebilir. Yine arkadaşlarınızla yapacağınız bir tatilde size çok şey katabilir. Belki geliştirdiğiniz bir metot veya öğrendikleriniz ile bir eğitim vermeye de hazırlanıyor olabilirsiniz. Unutmayın bu dönemde zihniniz çok aktif olacak yeni fikirlerinizi yazın ve uygulamaya koyun.

Yükselen Yengeç: Parasal konular ve miraslar bu dönemin konuları arasında olacak. Parasal konularda yeni başlangıçlar veya yapacağınız işleri desteklemek için bankadan alınacak krediler söz konusu olabilir. Yine para konularında genişlemeler elde etmek için yeni fikirler aklınıza gelebilir. Yapmak istediğiniz bir iş için ailenizden destek alabilirsiniz veya aklınızda bir proje varsa banka veya bir yatırımcı bu konuyu destekleyebilir. Aynı zamanda bu yeni ay hayatta önemli bir değişim ve dönüşüm yaşamanız için bazı olayları ve bilgileri karşınıza getirebilir. Hisleri kuvvetli Yengeçler evrenin sesine ve işaretlerine kulak verin.

Yükselen Aslan: Aslanlar için önemli bir değişim ve dönüşüm yılındayız, bu tutulma ise Aslanların her tür ikili ilişkilerine bakmaları için fırsatlar getiriyor. Eğer ilişkilerde sorunlar yaşıyorsanız ve bunları çözemiyorsanız bunları çözmeniz için çeşitli bilgiler ve fikirler yolunuza gelebilir. Danışmanlık almak ve yaşadığınız sorunları anlamak için iyi bir zaman dilimi olacak. En çok etki ise ikili ilişkiler alanında olacak, ilişkinizde ya sorunları geride bırakmak için iyi bir dönem olabilir ya da ilişkinizi geride bırakıp yeni bir yola başlayabilirsiniz. Özellikle kısıtlanmalar içeren ilişkilerden özgürleşme zamanını anlatıyor bu tutulma. Yine her tür ortaklı yapılan işler, danışmanlık işlerinde gelişmeler kaydedebilirsiniz.

Yükselen Başak: Başakların iş alanı son derece hareketlenecek bu tutulma ile, birçok haber alabilirsiniz parasal konularda güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Özellikle bankalar ile ilgili konular, ailenizden gelecek desteklerde bu dönemde sizin iş alanınızı destekleyebilir. Yoğun bir çalışma ve koşturma modunu başlatabilir bu tutulma ama bu dönemde sağlığınızı da ihmal etmeyin. Sağlık yaşam için bir şeyler yapmak istiyorsanız tam zamanı. Sizin için çalışan bir ekip kurabilirsiniz bu dönemde ve bu ekiple güzel işler yapabilirsiniz. Yine size bazı iş teklifleri gelebilir bu teklifler parasal kazancınızı artırabilir.

Yükselen Terazi: Terazilerin aşk hayatı bu dönemde son derece hareketlenecek. Aşk hayatınızda yeni başlangıçlar, tanışmalar ve sürpriz gelişmeler bu tutulma ile hareketlenecek ve takip eden günlerde de gündeminizde olacak. Eğer aşk hayatınızda aradığınızı bulamadıysanız ilişkilere bakış açınızı ve yaklaşımınızı değiştirerek güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Ne de olsa aynı yöntemleri kullanarak problemleri çözemezsiniz. Yine bu alan çocuklarla da alakalı bir alan olduğundan, bir bebek haberi ya da çocuklarınız ile ilgili güzel gelişmeler de bu dönemde yaşanabilir. İlişkisinde ya da evliliğinde sorun yaşayan Teraziler için ise bu dönem bir bitiş ve takibine yeni ve daha özgür bir hayatı anlatabilir. Güzel ilişkisi olan Teraziler bu dönemde bir evlilik teklifi alabilir ve mutluluktan havaya uçabilir.

Yükselen Akrep: Akreplerin ailevi konuları ve yaşam alanları ile ilgili konular bu dönemde gündemde olacak. Bu dönemde aileniz ile ilgilenmeniz gerekebilir, eğer aileniz ile ilgili eskiden gelen konular varsa bu dönemde bunlara farklı bakış açıları ve yaklaşımlar ile eski yaralı alanlarınızı kapatabilirsiniz. Düşünceleri bazen çok kuvvetli ve yoğun olan Akreplerin kendilerini kaptırdıkları kıskaçlardan özgürleştirmeleri için harika bir zaman dilimi. Düşüncelerinize ve hayata yaklaşımınıza bir bakın sevgili Akrepler çünkü hayat ona nasıl yaklaşırsanız size öyle karşılık verir. Yine bu dönem ailenizden ya da sizin özgürlüğünüzü kısıtlayan kişilerden özgürleşmek için iyi bir dönem olabilir. Yeni bir eve taşınma, evinizde bazı değişiklikler yapmak veya yeni bir gayrimenkul alımı bu dönemde gerçekleşebilir.

Yükselen Yay: Bu tutulma iletişim ile çok alakalı ve sizinde iletişim alanınızda oluyor sevgili Yaylar. Yani çok konuşmalı, haberleşmeli bir döneme giriyorsunuz, yine düşüncelerle alakalı da bir tutulma olduğundan sizinde düşüncelerinize ve neyi hayatınıza çektiğinize dikkat etmeniz iyi olacaktır. Yine bu alan kısa seyahatlerle ilgili alan, kısa mesafede biryerlere gidebilirsiniz ve bu gittiğiniz yerlerde tanıdığınız insanlar ve duyduğunuz şeyler size yeni bir şeyler katabilir. Yine öğrenme ve öğretme ile ilgili konular da bu dönemde gündeminizde olacak belki bir eğitime başlayabilirsiniz. Eğer imzalamayı beklediğiniz bir sözleşme varsa veya bir şey yayınlamak istiyorsanız (mesela bir kitap)bu dönemde yapacağınız girişimler size iyi sonuçlar verecektir. Bu dönemde yaratıcılığınız yükselebilir ve aklınıza yeni fikirler gelebilir, bunları uygulamaya koyarsanız iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Yükselen Oğlak: Parasal konular bu tutulma ile gündeminize gelecek, eğer son dönemde sıkıntılar yaşadıysanız ve bir şeyleri çözemediyseniz beklediğiniz destek beklemediğiniz yerlerden gelebilir. Yine aklınıza gelen fikirleri hayata geçirip buradan para kazanmaya başlayabilirsiniz. İşinizde yükselme veya ekstra kazançlar söz konusu olabilir yine bir gayrimenkul alımı ya da satımı sonucu parasal bir kazanç elde edilebilir bu dönemde. Yine paraya bakış açınızda veya parayı kazanma şeklinizde değişimler olabilir bu dönemde.

Kova & Yükselen Kova: Bu tutulma sizin burcunuzda olduğundan bu tutulmadan en çok etkilenen sizler olacaksınız sevgili Kovalar. Tutulma sizin hayatınızda ciddi değişimlerin tetiklerini atıyor olacak, hayatınızda her alanda yeni başlangıç yapmaya açık olacaksınız bu dönemde. Bu işiniz, ilişkiniz, yaşadığınız yer, para kazanma şekliniz, görünüşünüz ve hayata bakış açınızda yenilenmeler anlamında olabilir. Bugüne kadar adım atmak istediğiniz ama adım atmadığınız konularda adımlar atmanız söz konusu, eğer siz adım atmak istemezseniz hayat bu değişimleri zaten hayatınıza getiriyor olacak. Yine kişiliğinizde ve davranışlarda beğenmediğiniz şeyler üzerinde çalışmak ve değiştirmek için de iyi bir zaman dilimi. Kısıtlanıyor hissettiğiniz hangi alan ise hayatınızda bu alanda değişimler söz konusu olacak. Hayatınızda güzel değişimlere kendinizi açtığınız bir tutulma dönemi dilerim.

Yükselen Balık: Balıklar için bu tutulma enteresan bir tutulma olacak çünkü evrenle iletişimleri çok yüksek olacak Balıkların. Aklınıza bir anda gelen fikirlere, rüyanızda gördüğünüz şeylere dikkat edin çünkü sizin için önemli mesajlar içeriyor olacak. Yine bu dönemde bilmediğiniz bazı konular gündeme gelebilir ve bazı şeyler açığa çıkabilir. Bilinçaltınıza itilmiş meseleler, korkular ve endişeler bu dönemde aklınıza gelebilir, bunları çözmek ve üzerine gitmek için en doğru zamandasınız Balıklar sizi üzen konuları ötelemeyin, yüzleşin ve özgürleşin. Sağlığınız ile ilgili yeni bir dönem başlatabilirsiniz bu tutulma ve sonrasında sağlıklı bir yaşam yolunda ilerlemeniz için güzel fırsatlar yolunuza gelebilir. Bu tutulma için aydınlanma yaşayacağınız ve evrenle iletişiminizin çok yüksek olacağız bir tutulma diyebiliriz o yüzden ne düşündüğünüze ve ne istediğinize dikkat edin gerçek olabilir.

Astrolog Güliz Kına

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.