Nümeroloji Nedir ?

0 15.086

Nümeroloji Bize Ne Anlatır?

Evren ile ilgili olan tüm olayların medyumluk ya da ezoterik yollarla edinilen bilgelere okültizm denir ve Nümeroloji onun bir alt dalıdır. Hayatta hiç birşeyin tesadüf olmadığı ve bir kurgu içerisinde yaşadığımızın göstergesidir. Sayısal gizli bir ilim olduğunuda söyleyebiliriz.

Farklı bölgelerde nümeroloji üzerinde çalışmıştır.

Yunan ve Antik Mısır’ da Nümeroloji

Sayılar bilimi olarak adlandırlan aritmansi, Antik Yunan’da uygulanmasıyla bir çok çalışmalara öncü olmuştur. Pisagor ile başlayan sayısal ilahi güçler bilimi evrenin sayılar tarafından bir ahenk ile oluşturulmuş olduğunu bize gösterir. Antik Mısır’ da nümerolojiye oldukça önem verilirdi.

Antik Mısır’da 22 sayısına çok önem verilirdi ve bir çok önemli dini vb. yapılarda kullanılırdı. Pisagor Antik Mısır’ı ziyarete giderek bu sayının gizemini öğrenip 22/7 ye bölerek pi sayısını ortaya çıkardı. 11,22 ve 33 gibi sayılar üstad sayıları olarak kabul edilir.

İbraniler’de Nümeroloji

Harflerle sayıların beraber kombinlenmesi üzerine en çok çalışmanın kabalistler tarafından yapıldığı bilinmektedir. İbrani alfabesi 22 karakterden oluşmaktadır ve tesadüf değildir. Antik Mısır’da önem verilen bu sayının etkileri görülmektedir. 22 sayısı 3 farklı sayı olarak ele alınmaktadır.

3 +7 + 12 = 22
3 temel harf ve semavi alem
7 düalite harfi yani bilinçle idrak edilen alem
12 duygularla algılanan alem
Araplar’da Nümereoloji

3, 7, 12 sayıları Yahudilere özgü değildi. Antik Mısır ve farklı uygarlıklardan gelmekteydi. Eskiden Arap alfabesi 22 karakterden oluşmaktaydı. Numeroloji İslam’a ebced ve cifr ilmi olarak bilinmektedir. ” Allah” kelimesinin ebced deki sayısal değeri 66′ dır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.