Yay burcunda Ateşli Dolunay!

0 2.454

29 Mayıs günü Yay burcunda bir dolunay meydana gelecek, bu dolunay 18 Aralıkta Yay burcunda yaşadığımız yeni ayda önümüze gelen konuların, sonlanması, tamamlanması ve çözülmesi için etkin olacak. Önemli bir projenin tamamlanması, o zamanlarda niyet ettiğimiz ya da giriştiğimiz işlerin sonuçlanması bu dönemde mümkün olabilir. Dolunayın yöneticisi olan Jüpiterin Retro (geri) hareket durumunda olması bu dönemde önümüze gelecek konuların eskilerde yaptığımız işler, hatalar, eskiden tanıdığımız kişilerle alakalı olacağını düşündürüyor. Yani bir nevi eskiye bakmadan, eskiyi düzeltmeden ilerlemek söz konusu olmayacak gibi…

Yay burcunun konularına bakarsak;

ateş elementi olan Yay burcu, girişimci olmakla, yayıncılık ile alakalı konularla, yurtdışı ve uzaklarla, seyahat etmekle ve eğitimle ilgili konularla alakalıdır. Bu dönemde bir eğitimi tamamlamak ve bununla ilgili bir diploma sahibi olmak söz konusu olabilir. Yine  bir eğitim, iş veya tatil için yurtdışına gitmek bu dönemde pat diye önünüze gelebilir. Yabancı kültürleri tanımak, kendinizi geliştirmek veya aldığınız eğitimlerle ilgili konuları uygulamaya koymak söz konusu olabilir.

Bu dolunay ateş elementinde olduğundan hayatımıza hareket getireceği belli, özellikle önceden yapılmış, adım atılmış işlerin sonuçlanması da fakat bu dolunay sırasında Merkür’ün burç değiştirmek üzere olması ve 29 derecede bulunması bana bazı görüşmelerin veya konuşmaların pat diye kesilmesi ihtimalini de veriyor. Bu işle ilgili olabilir, arkadaşlıklarla ilgili olabilir veya ilişkilerde olabilir, o yüzden bu dolunay sırasında gerilip istemediğiniz sözler söylemekten, birileri ile iyiye gidebilecek konuşmaları bitirmekten kaçınmak en iyisi olacak. İyi düşünüp sonra tepki vermek veya hareket etmenin iyi olacağı bir dolunay süreci olacak. Yine de bu dönemde hayatınızdan gidecek kişilerde zaten gitmesi gerekenlerdir.

Yay burcu iyimserlik ile alakalıdır, hayata pozitif bakış açısı ile ama bazen hayatın gerçeklerinden kaçma, gözlerini kapayıp gerçekleri görmek konusunda direnme huyu da vardır. Hepimizin böyle alanları var, kimimiz mutlu olmadığımız ilişkilerde kalıp, mış gibi yaparız çünkü hayata tek olarak devam etmeye gücümüz yoktur ya da kendimize inancımız yoktur. Kimimiz mutsuz olduğumuz işlerde kalırız ve idare ediyoruz deriz çünkü başka türlüsünü bilmeyiz. Bu dönemde bunların farkına varmak, bu durumları veya kişileri hayatımızdan çıkarmak mümkün olacak.

Dolunay dönemleri vücutlarımızı arındırabileceğimiz dönemlerdir. Dolunayda vücudumuz su tutmaya meyilli olur ve şişlikler hissederiz, özellikle ayaklarımızda problemler olabilir. O yüzden bu dönemde tuzlu yemekten uzak durmak, yağlı yiyecekler yerine daha çok sebze ve meyve tüketmek mantıklı olacaktır. Düşünce bazında da sizi hayatta engelleyen, isteklerinizden alıkoyan ve ilerlemenizi kısıtlayan herşeyin farkında varmak ve değiştirmeye niyet etmek için iyidir. Herkese kolay gelsin, hayrınıza olan gelişmeler yaşansın…

Burçlara Etkisi:

KOÇ: Yay burcunda gerçekleşen dolunay sizin 9. Evinizde oluşacak ve yurtdışı, yabancılar, yurtdışına seyahatler ve yüksek eğitim ile ilgili alanlarınızı etkileyecek. Eğer daha önceden yapılmış başvurularınız, planlarınız varsa bu konularla ilgili haberler alabilirsiniz. Fakat eğer bu haber bir hata, gecikme ya da beklediğinizin dışında bir şey olursa aşırı tepki göstermekten kaçının. Biraz aksaklıklara ya da planlarlarda değişiklikler yapmaya açık bir zaman dilimindeyiz. O yüzden gelen haberler ya da oluşan sonuçlarda revizyon yaparak yeniden deneyebilirsiniz.

BOĞA: Sevgili Boğalar bu dolunayın sizi etkileyecek olduğu konu ortak finans konuları. Ortak yapılacak işler, ortak yönetilen paralar, miraslar ya da gelmesini beklediğiniz paralar gündemde olacak. Yalnız bu konularla ilgili gecikme haberleri ya da bazı aksaklıklar duyarsanız sinirlenmeyin. Gezegensel etkiler şu aralar bir şeylerin hemen olmasına çok izin vermiyor, üzerinde düşünelim taşınalım sağlam adımlar atalım istiyor. Yapmayı düşündüğünüz yatırımlarla ilgili haberler, bankadan almak istediğiniz kredi ile ilgili veya bir arkadaşınızdan, akrabanızdan talep ettiğiniz parasal destekler ile ilgili haberler gündemde. Gelen haberler sizi biraz gerebilir aman sinirlerinize hakim olun ne de olsa sabırlı olan ve susmayı bilen Boğalar patladığında öfkesi yaman olur, kontrolde kalın ve gelişmeleri görmek için biraz zaman verin.

İKİZLER: Sevgili yükselen İkizler, evlilik, ikili ilişkiler konuları bu dolunayda gündeminizde yalnız bu dolunay ne yazık ki biraz gergin bir dolunay ve sizi duygusal çıkışlara ve patlamalara açık yapıyor. Eşinizle, partnerinizle (bu ortağınız da olabilir) konuşurken bir şeyler yaparken ya da planlarken sakin olmaya çalışın. Eğer evliliğinizde sorunlar varsa bu dolunay zamanları bardağı taşıran son damla olabilir. Kötü bir ilişkiniz olsa da yine de mantıklı düşünün acele karar vermeyin ve yanlış adımlar atmayın.  Yine eşinize ya da sevgilinizle gereksiz tartışmalar ya da agresyonlar gündemde olabilir sorunları sakinlikle halledin. Eşinizle ya da iş ortağınızla ilgili bazı bilmediğiniz bilgiler gündeme gelebilir.

YENGEÇ: Yükselen Yengeçler, çalışma yeriniz, sağlığınız, çalışma arkadaşlarınız ile ilgili konular ya da sizin için çalışan, size hizmet eden kişiler bu dolunayda gündemde. Bu kişiler ile ilgili bazı ani gelişmeler, haberler veya gecikmeler, aksaklıklar gündemde. Bu konularda bazı haberler alabilirsiniz ve bu haberler hoşunuza gitmeyebilir fakat ani çıkışlar, agresif patlamalar yaşmamaya dikkat edin. Normalde sakin olan Yengeçler bu dolunayda kendini tanıyamayabilir, oldukça gergin ve sinirli olabilirsiniz. Yine sizin için çalışan kişilerin yaptığı bazı hareketler sizi çileden çıkarabilir. Sağlığınıza da bu dolunay civarı dikkat edin, sinyal veren alanlar olursa bu alanlarla ilgili kontrollerinizi mutlaka yaptırın. Kazalara, sakarlıklara dikkat edin, telaşlı hareket etmeyin sakin olun. Dolunay zamanında önünüze gelen mesajlara ve bilgilere dikkat edin hayatınızda uzun dönemli etkisi olabilir.

ASLAN: Aşk, çocuklar, eğlence, borsa ve hobileriniz ile ilgili konular bu dolunayda gündemde sevgili Aslanlar. Bu konularda bazı haberler alabilirsiniz ve bu haberler hoşunuza gitmeyebilir fakat ani çıkışlar, agresif patlamalar yaşamamaya dikkat edin. Çocuklarınıza karşı bu dolunay civarında daha sakin olmaya çalışın çünkü sabrınız daha az olabilir bu günlerde. Yine aşk ilişkilerinde bazı kopmalar yaşanabilir, bir süredir birlikte olduğunuz kişinin bu dönemdeki bazı davranışları sizi kırabilir ve düşünmeye sevk edebilir. Yine de hızlı kararlar ve aksiyonlar almamaya dikkat edin bu dönemde.

BAŞAK: Sevgili Başaklar, ev, aile, gayrimenkul konuları bu dolunay civarında gündeminizde olacak. Ev, arazi almak isteyebilirsiniz fakat bu dolunay ve sonrasında planlarınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. Yine aileniz ile ilgili konularda bu günlerde gündeminize gelebilir ve onlarla ilgili yaşanan bazı durumlara sinirlenebilirsiniz ve hatta öfke patlamaları yaşayabilirsiniz. Planlamayı seven Başaklar için bazı planlamaları yolunda gitmeyebilir ve kendilerini sıkıntıda hissedebilirler. Yine bu dönemde ev almak ya da satmakla ilgili konular gündeme gelebilir dolunay sonrasındaki 1 haftalık süreç bu konuların aktif olacağı dönem olacak.

TERAZİ: Sevgili yükselen Teraziler, kardeşleriniz, kuzenleriniz ve yakın akrabalarınız ile ilgili konular ve kısa seyahatler bu dönemde gündeminizde olacak. Kısa bazı seyahatlere gitmeniz gerekebilir fakat bu seyahatlerden istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Yine akrabalarınız ve kardeşleriniz ile ilgili bazı konular ve sorunlar gündeminize gelebilir ve bu durumlar aranızda gerginlik yaratabilir. Gittiğiniz seyahatlerde dikkatli olun çünkü kazalara ve sakarlıklara açık günlerdeyiz. Yine komşularınız ile ilgili konularda da bazı gerginlikler olabilir ve tartışmalar yaşanabilir.

AKREP: Parasal konular bu dolunayda gündemde, bazı gereksiz harcamalar gündeme gelebilir bu dolunay döneminde. Para kazanma yönteminizde bazı değişiklikler, parasal konularda girişimler gündeminize gelebilir. Beklediğiniz paralarla ilgili haberler alabilirsiniz ama bazı girişimlerinizin hemen karşılığını göremezseniz de gerilmeyin çünkü bazı gecikmelerde söz konusu. Hislerinize bu dönemde önem verin ve oluşan aksiliklere aldırmayın çünkü sonrasında düzelecek.

YAY: Sevgili Yaylar bu dolunay sizin burcunuzda oluyor bu dolunayın konusu ise “SİZ” siniz, yapmak istedikleriniz, hedefleriniz, sağlığınız, görünüşünüz v.b birçok konu bu dolunayda gündeminizde olacak. Yapmak istedikleriniz ve hedefleriniz ile ilgili özellikle Aralık ayında attığınız adımların sonucunu bu dönemde görebilirsiniz. Eğer kilo vermek istiyorsanız veya daha sağlıklı olmak için bazı planlarınız varsa bu dolunayda bunlar için girişimler yapabilirsiniz. Sinirli olabilirsiniz bu dolunay döneminde, gerilseniz bile sakin kalmaya ya da stresli ortamlardan uzak durmaya dikkat edin… Uzun süredir düşündüğünüz fikirleriniz ile ilgili bazı konular ve destekler bu dolunayda gündeminize gelebilir. Yine bazı kişilerle konuşmalarınızda kopmalar veya birilerinin hayatınızdan çıkması söz konusu, gitmesi gerekenler gidiyor olacak o yüzden çokta üzülmeyin!

OĞLAK: Sevgili Oğlaklar bu dolunay sizin bilinçaltınızda yatan konuları, korkularınızı ve sağlığınız ile ilgili konuları tetikleyecek. Bu dönemde karşılaşacağınız kişi ve olaylar sizin bilinçaltınızda olan bazı konuları yüzeye çıkaracak ve siz yüksek tepkiler verebilirsiniz bu durumlara. Eğer birisi size sadece bir şey söylerse (öneri, eleştiri v.b) ve siz buna büyük bir tepki verirseniz bilin ki eksik alanınıza temas etmiş demektir. O kişiye kızmak yerine neden bu kadar tepki verdiğinizi düşünün, bu konuyu bulun ve üzerinde çalışın. Yine bazı korkularınız – maddi korkular, evlilik, ilişkiler ile ilgili korkular – bu dönemde tetiklenebilir ve siz kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz. BU dönem aslında sorunlu alanları görmek ve şifalanmak için çok uygun. Ayrıca sağlığınız ile ilgili bazı konular gündeme gelebilir ve sizin bir süre hastanede olmanız da gerekebilir.

KOVA: Arkadaşlarınız, sosyal çevreniz, dernekler ve kulüpler ile ilgili konular bu dolunayda ve takip eden 15 günlük dönemde gündeminizde olacak. Bu konularla ilgili bazı haberler alabilirsiniz ve bu haberlere canınız sıkılabilir. Yine bir arkadaşınızın sağlık problemi gündeminize gelebilir. Bir arkadaşınızla tartışma yaşamanız da mümkün olabilir. Bu günlerde sakin olmak ve kırıcı sözler söylememek önemli. Bu dönemde gelen haberlerin ve aldığımız bilgilerin hayatımızda uzun dönem etkisi olabilir. Yine arkadaş çevrenizden tanıdığınız bir kişiden size şu anda üzerinde çalıştığınız bir konu ile ilgili yardım gelebilir.

BALIK: Sevgili Balıklar, kariyeriniz, toplum önünde görünen yüzünüz bu dolunayda gündemde olacak. İşiniz ile ilgili agresif girişimler yapmayın bu dönemde çünkü sonuçları çok iyi olmayabilir. Aralık ayındaki yeni ay döneminde attığınız adımlarla ilgili haberler bu dönemde size gelebilir. İşinizle ilgili konularda öfkeli çıkışlar yapmamaya dikkat edin çünkü sonuçları iyi olmayabilir. Yine toplum önünde, iş çevresinde görünüşünüz ve tanınırlığınıza ilgili konularda uzun süredir beklediğiniz gelişmeleri yaşayabilirsiniz. Aşk konuları ile ilgili de sürpriz bir evlilik teklifi söz konusu olabilir. Evli olanların ise beklenmedik gelişmelere açık olması gerek.

Astroloji Danışmanı: Astrolog Güliz Kına

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.