Kova Burcunda Kader Belirleyen Ay Tutulması

0 24.688

Bu asrın en büyük tam ay tutulması gerçekleşiyor. Bu büyülü anlar sadece görsel bir şölen olmayacak. İnsanları ve doğayı etkisi altına alacak yeni bir dönemin kapısı da açılıyor. Kova burcunda gerçekleşecek bu ay tutulmasını “Kader belirleyen” tutulması olarak da tanımlanıyor. Birçok yorumun yapıldığı “tam ay tutulması” nam-ı diğer ile “marsiyen yada Kadersel ay tutulması” astrolojik olarak bizleri nasıl etkileyecek?

Kader belirleyen Ay Tutulması Canlı Yayın

Burç burç ay tutulması ve diğer bilgiler sizlerle.

Bu ay tutulmasına Marsiyen  ya da Kadersel ay tutulması da diyebiliriz.

Ama şöyle bir durum var ki insanların bir kısmını azıcık gergin ve sert bir şekilde etkileyecek bir tutulma olabilir.  Her tutulma insanları doğum anındaki gökyüzü pozisyonlarından dolayı aynı şekilde etkilemiyor. Tutulma 27 Temmuz saat 23:20’de Kova burcunda Kova – Aslan aksında gerçekleşecek, tutulma olurken Koç Burcu ⇑ yükselecek ve yöneticisi Mars bu tutulmada baş rolde olacak ve geri hareketi ile, Güney Ay düğümü buluşması ile olaya farklı bir açı getirecek. Dolunayların biraz etkileri olur ancak bu tutulmanın da Mars devreye girince işler bir kızışacak.😅

2016 Ağustosta başlayan bu biraz gergin ve hayatlarımızı etkileyen tutulmalar 2 yıl sonunda artık elveda edeceğiz.

Bu tutulma gerginliklerin sonu diyebiliriz. Bu noktada rahat bir nefes alıp ohh çekebiliriz. 🤩 . Konular herkesin bireysel haritasına, kader çizgisine, hayat planına göre değişecek; hepimiz etkileniyor olacağız. Yani bu tutulma sadece Aslan ve Kovaların olayı değil -biliyorsunuz-hepimizin haritasında her burç mevcuttur. O yüzden bir noktada kurtuluş yok gibi. 👼  Ama biz enerjilerimizle her şeyin üstesinden geliyor olacağız.

Bu tutulmalar sonrasında tutulma aksı Yengeç – Oğlak olacak ve geçtiğimiz günlerde bu serinin ilk tutulmasını yaşandı.Yengeç burcu en önce aile olmakla, ailemizden aldıklarımızla, yuvamız ile, bilinçaltı ile (aileden öğrenerek altyapıya yerleşen ve bizi birçok alanda engelleyen ama farkında olmadığımız) duygularımız ile ve içimize attıklarımız ile alakalıdır. Bu alanda olan tutulma aslında bizim güvende olma ihtiyacımızı sarstı, şimdi ise güvende olmak adına, düzenimiz bozulmasın diye sığındığımız limanlara bakma vakti geldi. Ama her türlü aslında en büyük güç bizde ve her türlü sorunun üstesinden gelecek güç bizimle.

Tutulma aslında Kova burcu ama karşısında olan Aslanda konunun odak noktasına geliyor. Tutulmanın mesajına baktığımızda geri giden ve Güney ay düğümü ile kavuşan Mars, bırakmamız gereken şeyleri, eskiden beri getirdiğimiz inandığımız, kendimize yük ettiğimiz ve nedenini bile sorgulamadığımız şeyleri sorgulama niyetinde. Artık birşeyleri bırakma vaktimiz gelmiştir. 😉  Tabiiki Ay düğümlerinin eşlik ettiği tutulma olurda karmik bağlar olmaz mı, onlarda devrede, yani çocukluğunuzdan bu yana yaptıklarınız, ettikleriniz gündemde en çokta kendimize yaptıklarımız! İnsanın kendine ettiğini kimse etmezmiş derler ya aynen öyle!

Kimlere nelere inandık, neler uğruna neleri feda ettik, düzen bozulmasın diye bu güne kadar nelere dayandık. Kapasitemizi, potansiyelimizi görmediğimiz konular, kendimizi ezdirdiğimiz, ifade etmekten çekindiğimiz konular artık devrede. Bu ay tutulmasıyla beraber kendimizle hesaplaşacağımız dönem başlıyor. Bundan sonra kendimizden kaçış yok.

Zaten hayatta her zaman yüzleşmelerin en büyüğü kendimizde olmuştur. Geçmişimizde ve karmik bağlarımızda artık affetme ve kendimizi şifalandırma bizi bekliyor.

Kova burcu özgürlüğe çok düşkün bir burçtur.

Kova burcunun özgürlükler burcu olduğu malumunuz.Bundan dolayı tutulma biraz özgürlüğümüzle de alakalı olacaktır. Haklarımızı suistimal edenlere karşı korumak gündemde olacaktır.  İlişkiler bu dönemin en önemli konusu olacak, kurduğumuz ilişkiler, alanımızı korumadığımız durumlar, ya da baskı altında kaldığımız ve artık dayanamadığımız şeyler. Bu ortaya çıkışlar biraz bize sert gelebilir ve ilişkilerde fevri olamamız sonucunda ani bitişler yaşanabilir. Özgürleşmek isteyenler için özgürleşme fırsatı yaratabilecek bir tutulma ama istemeyen ya da değişime, özgürleşmeye ihtiyacı olduğunun farkında olmayanlara biraz zor gelebilir. Konular hızlı gelişebilir ve biz bu hıza yetişemeyebiliriz.

İçsel karışıklıklar, ne yapacağımızı bilememe ise tutulmanın en önemli etkisi olacak, ne de olsa geri giden Mars ve Satürn’ün yanı sıra Merkür’de geri harekete geçmiş olacak. Yani en önemli konu; hayatımıza tertemiz devam edebilmek için eskilerle bağları kesmek olacak.Bu durumlar kolay olmasa da artık hayat planımızda olmayan kişiler hayatımızdan çıkacak. Bizi üzen bir dönem gibi görünse de eskilerden kurtulmanın ve yerine yenileri koymanın vakti geldi!

Bu tutulma Marsiyen olduğundan Ares yani savaş enerjisini de yanında getirebilir. O yüzden bazı kazalara, yaralanmalara, patlamalara ve doğa olaylar dikkat etmemiz gerekir. Gerginlik yüksek olabileceğinden mümkün olduğunca sakin ve kimseyi kırmamaya özen gösterelim.

Kanlı Dolunayın Burçları Nasıl Etkiliyor

Koç Burcu:

Arkadaşlarınız, çevrenizdeki insanlar, üye olduğunuz dernekler ve sosyal gruplarla ilgili konular bu dolunayda daha fazla şekilde gündemimizde bulunacak. Bu dönemde önünüze gelen haberlere ve gelişmelere dikkat etmekte fayda var. “Ben” demeye alışık Koç’ların bencillikten sıyrılıp birazda artık Biz, deme vakti geldi diyelim. Etrafınızdaki olaylara duyarsız kalmamaya dikkat edin, arkadaşlarınızdan yardımınıza ihtiyacı olanlar olabilir ya da sizin arkadaşlarınızla ilgili konularda bazı gelişmeler yaşamanız ve onlara yardım etmeniz gerekebilir. Sizlere ihtiyaçları olabilir. Yine arkadaş çevrenizden eski bir konu aniden gündeme gelebilir, bir arkadaşınızla ani ve fevri çıkışmalar yapmanız durumunda aranızın açılması ya da tartışmalar söz konusu olabilir. Hep hayaliniz olan işlerle ilgili ilerlemeler yapmayı erteliyorsanız hayat ilerlemeniz için size yardımcı olabilir ama bu bitişler şeklinde de yaşanabilir. Her bitiş bir başlangıçtır. Bunu asla unutmayın. Koçların yöneticisi Mars da bu tutulmanın içinde olduğundan kazalara ve sakarlıklara özellikle dikkat etmeniz gerekiyor. Agresifliğe dikkat 😆Sakin olalım.

Boğa Burcu:

Kariyeriniz ve toplum önünde görünür yüzünüz bu dolunay zamanında önemli olacak. Kariyeriniz ile ilgili bazı şaşırtıcı gelişmeler olabilir ve size gelecek bazı bilgiler bazı kişilere ya da olaylara bakış açınızı değiştirebilir. Eğer kariyeriniz ile ilgili konularda sıkıştığınız, çıkış yolu bulamadığınız alanlar var ise bu konuları çözmek için farklı yollar bulabilir, sıra dışı fikirlerle çözümler üretebilirsiniz. Bulduğunuz çözümlerin sadece sizin menfaatinize değil bütünün menfaatine de olduğundan emin olun…  Eğer kariyer konularında haksızlık yaptığınız, gizliden işler yürüttüğünüz konular var ise bu konuların ortaya çıkması da mümkün olabilir ve hatta bu konular dolayısı ile bitişler yaşanabilir. Gergin bir tutulma olacak hem evliliğiniz hem de kariyeriniz ile ilgili konularda değişim gerekiyor ve siz erteliyorsanız bu dönemde artık erteleme vaktiniz olmayacak, eski sorunlar gündeme gelecek ve artık yenilenme vakti diyecek. Boğaların hayatlarında radikal değişiklikler olacak zaten her ne kadar değişiklik sevmeselerde dönem böyle bi dönem. Hayatınızda olmasını istemediğiniz şeyleri çıkarmazsanız yeniliklere yer açamazsınız, bu tutulma ile yenilenmeniz gereken alanlar size gösteriliyor olacak işaretleri takip edin.

İkizler Burcu:

Seyahatler bu dolunayda gündeminizde olacak sevgili İkizler burcu. Ani olarak bir yere seyahate gitmeye karar verebilirsiniz ve bu yurtdışı ya da bir yurtiçi seyahat olabilir. Fakat bu seyahatin hayatınızda önemi beklediğinizden daha büyük olacak gibi. Gittiğiniz yer, gördüğünüz şeyler ya da tanıdığınız insanlar size farklı fikirler verebilir, farklı bakış açıları katabilir ve kişisel gelişiminizde etkili olabilir. Yine yüksek eğitim, yabancılar, yurtdışı ile yapılan işler konuları da bu tutulma ile hareketlenecek ve önümüzdeki 6 ay boyunca etkili olacak. Bu tutulmada geri giden gezegenlere bakınca hep bir geriye dönüp bakma ihtiyacımız olacak, bu dönüş aslında neye inandığımızı ve neden inandığımızı sorgulamaya itecek bizi. Çocukluktan gelen, ailemizin öğrettiği hem kendimiz hem de hayatın nasıl olması gerektiği ile ilgili yargılar bizi etkiliyor, bu etkilerden çıkmak elimizde. Bu tutulmada bize bunun için fırsatlar sağlıyor olacak.

Yengeç Burcu:

Ortak işler, finans, banka kredileri, eşinizin parası konularında beklenmedik gelişmeler ve haberler alabilirsiniz. Eğer ortağınız var ise onunla ilgili konularda da bazı haberler ve bilmediğiniz konular gündeminize gelebilir. Ortak yapılacak işler gündeme gelebilir ve beklemediğiniz şekilde bazı işlere girebilirsiniz. Yine bankalardan aldığınız krediler ile ilgili konular ya da eşinizin parası ile ilgili konularda bazı sürprizli gelişmeler yaşanabilir. Dönüşüm ile ilgili bir evde oluyor bu dolunay o yüzden bugüne kadar değişim, dönüşümünüze etki etmiş konuların gündeme gelmesi ya da benzer olaylar yaşanması söz konusu olabilir. Farkındalığınızın artacağı ve yaşadığınız olaylara farklı bakmaya başlayacağınız bir zaman dilimi olacak. Zaten artık tutulmalar sizin burcunuzda olmaya devam edeceğinden büyük değişim zamanı başlıyor Yengeçlerin, bu tutulma ile de hayatınızda eskiden gelen, sizi etkileyen konulara bakma ve bunları değiştirme vakti!

Aslan Burcu:

İlişkiler konusu bu dolunayda gündemde olacak. İkili ilişkileriniz, bu konulara nasıl yaklaşımda bulunduğunuz, aşamadığınız olaylar, konular hep önünüze gelecek. Kendinize fazla mı odaklınısınız? Eşinizin ya da partnerinizin isteklerini de düşünüyor musunuz? İlişkinizde sorunlar ve aşamıyor musunuz? Bu dolunay size bunların çözümlerini bulmada yardım edebilir. Belki de sadece ben demek yerine –biz ya da sen demeyi de öğrenmeniz gerekir. İkili ilişkilerde sorunlu alanlara yaratıcı çözümler bulabilirsiniz. Eğer sorunlu bir ilişkiyi ya da evliliği devam ettiriyorsanız belki de ayrılma ve özgürleşme zamanıdır. Değişim gündemde sevgili Aslanlar, bunlar bana nasıl olur, nasıl yapılır demeyin, olayların içindeki durumları dersleri anlamaya çalışın…

Başak Burcu:

Çalışma hayatınız, iş arkadaşlarınız, iş ortamınız ve sağlığınız ile ilgili konular bu dolunayın sizin gündeminize getireceği konular arasında. Eğer sağlığınızı ihmal ediyorsanız bu dolunayda artık ihmal edemeyeceğinizi anlayabilirsiniz. Yine iş ortamınızda önünüze gelecek bazı bilgiler beklenmedik şekilde farklı bakış açılarına sahip olmanızı sağlayabilir. İş arkadaşlarınız ile ilgili duyacağınız şeyler ve gündeminize gelecek konular önemli olacak ve tabii bunlara nasıl tepki verdiğinizde. Kendiniz dışında çalışma arkadaşlarınızı ve ekip arkadaşlarınızı da düşünmeniz, korumanız ve kollamanız gereken zamandasınız. Eskiden gelen işler, eski iş yerinizden haberler bu tutulmada aktif olacak, iş yapış tarzınıza ve neleri değiştirebileceğinize bakmak, geri çekilip planlamalar yapmak için bu tutulma iyi olacak. ne de olsa tutulma sırasında burç yöneticiniz Merkür de geri harekete geçiyor olacak. Özellikle iş alanında bu dönemde dikkatli olun ve daha tedbirli adımlar atın!

Terazi Burcu:

Aşk hayatınız nasıl gidiyor sevgili Teraziler? Büyük değişimlere hazır olun…  Beklemediğiniz kişilerden itiraflar ya da ilişkiniz ile ilgili ani gelişmeler bu dolunay ve takip eden  aylarda muhtemel. Aşk hayatınızda yolunda gitmeyen bir şeyler varsa hangi konularda gelişmeler kaydetmeniz gerektiği bu dolunayda açık olacak. Uzun süredir bitirmek istediğiniz bir ilişkiniz varsa bu ilişkiden özgürleşmek ve biraz kendinize vakit ayırmak güzel olacaktır. Yine evli Teraziler için çocukları ile ilgili konularda gündemde olacak. Çocukların eğitimi ile ilgili konular, bazı beklenmedik gelişmeler bu dönemde mümkün. Sanatsal yetenekler, hobiler ile ilgili konular ve bu konularda da bazı orijinal gelişmeler söz konusu. Aşk hayatınızda eskiden birileri karşınıza çıkabilir ve sizin bütün planlarınızı alt üst edebilir veya halihazırdaki ilişkinizde ilerlemek için biraz konuların üzerinde düşünmek size iyi gelebilir. Eğer bir bitiş yaşarsanız da olması gereken oluyordur olayları izleyin ani tepiler vermeyin.

Akrep Burcu:

Aileniz, babanız ile ilgili konular ve gayrimenkul konuları ile ilgili gelişmeler bu dolunayda odağınıza gelecek. Eğer ev değiştirmek istiyorsanız bu konularla ilgili bazı gelişmeler olabilir hatta ev değiştirmek zorunda kalmanız bile mümkün olabilir. Yine ev alımı – satımı gibi konularda gündeminizde olacak. Aileniz ile ilgili (anne – babanız) bazı konular gündeminize gelebilir ve onların sorunlarına bazı çözümler bulmanız da gerekebilir. Özellikle onların sağlıkları ile ilgili konularda yardımcı olmanız gerekebilir. Bu tutulma eskiden gelen konuları da anlatıyor olacak, ailenizle ilgili üzerini kapattığınız ama sizi rahatsız eden konular varsa bunlar gündeme gelebilir. Evliliğinizde mutlu değilseniz de bunu sorgulama ve bir şeyleri değiştirme vakti, Akrepler için yenilenme enerjisi çok yüksek bu yıl o yüzden gönlünüzden geçenleri düşünmek ve planlamalar yapmak için bu tutulmayı kullanabilirsiniz.

Yay Burcu: 

Sevgili Yaylar bu dolunay size yine bir seyahat getirebilir ki siz zaten gezmeyi seversiniz. Beklemediğiniz bir şekilde bir teklif alabilir ve bir yerlere gidebilirsiniz bu hem yurt dışı hem de yurt içinde olabilir. Gittiğiniz yer size birçok yeni bilgi ve bakış açısı katabilir ve güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Burada göreceğiniz şeyler, yaşayacağınız olaylar ve deneyimleyeceğiniz şeyler kişisel gelişiminize büyük katkıda bulunacak. Yine kardeşleriniz, kuzenleriniz ve yakın akrabalarınız ile ilgili bazı konular da bu dönemde gündeminize gelebilir ve yaratıcı çözümler bulmanız gerekebilir. Eskiden yaşanan konular, eski sevgililer, çocukluğunuzdan bu yana gelen ve sizi engelleyen konuları irdelemek ve olayların altında yatan konulara bakmak için iyi bir dönemdeyiz. Karmik etkiler ise bu dönemde çok aktif olacak o yüzden ne yaptığınıza neden yaptığınıza dikkat edin ve özellikle ilişkiler alanında gizli saklı olaylardan uzak durun. Biraz içe çekip dinlenmek, belki kendinizi deniz kıyısında bir yere atıp biraz kafanızı netleştirmek iyi olabilir.

Oğlak Burcu:

Parasal konular ve sahip olduğunuz şeyler bu dolunayda gündeminizde olacak. Maddiyatı önemseyen, hayatını kurmaya ve kontrol altında tutmaya özen gösteren Oğlak burçları için zor bir dönem olacak. Çünkü hayat size maddiyat dışında önemli şeyler olduğunu gösterecek şeyler yaşatabilecek. Bazı bitişler, ani gelişmeler bu tutulma ve takip eden aylarda mümkün. Sevdiklerinizin yanında ve sağlıklı olmasının paradan önemli olduğunu anlayıp, takdir edebileceğiniz bir dönemdesiniz. Değişim için hayat sizi zorluyor eskiden gelen size hizmet etmeyen enerjilerin hepsi bu dönemde yenilenecek eğer bu tutulmada size bir bitiş getirirse demek ki bu hayat alanınızda bir yenilenme gerekiyordur, eğer işinizi kaybederseniz yenisi için acele etmeyin ve biraz dinlenin, kendinize ne istediğinizi sorun emin olun sonra ilerleyin.

Kova Burcu:

Kovalar için son 2 yıldır yaşadıkları değişim rüzgarlarının sonuna geldik, bu dönemde değişenler, bitenler, gidenler hep sizin hayatınızı daha iyi bir hale getirmek içindi, şimdi ise son düzenlemeler için bir tetik olacak bu tutulma. Özellikle ben- sen dengesi, her tür ikili ilişki bu dönemde bir tekrar gözden geçirmek isteyecek.  Eğer sizi mutlu etmeyen ve enerjinizi çeken bir işte iseniz ayrılmanız ve yapmak istediğiniz şeylere odaklanmanız bu dönemde mümkündür. Özellikle duygusal konularda da özgürleşmeniz ve olaylara bakış açınızı değiştirmeniz sizi farklı yönlere götürebilir. Eskilere dönüp bakmak, veda etmek ve yeniye yer açmak için iyi bir dönem olacak ama bunu yapmadan önce Ağustos sonuna kadar yaşayacağınız olaylara bir bakın sonra karar verin.

Balık Burcu:

Spiritüel olarak Bilinçaltınızdaki konuların bilincinize geldiği, rüyalarınızın harekete geçeceği ve öngörünüzün tetikleneceği özel bir döneme girdiniz sevgili Balıklar. Evrensel bilgiye açık olan ve hisleri kuvvetli Balıkların önüne birçok arketip bilgi ve bilmek istediği şeyler bu dönemde onlara gelebilir. Eğer korktuğunuz konular varsa bu konuları çözülmesi için gündeme getirecek olumlu durumlar yaşayabilirsiniz. Bilinçaltınıza ittiğiniz konular, korkular ve kimseye söyleyemediğiniz olaylar bu günlerde gündeminize gelmesi çok olası. Sağlığınız ile ilgili konularla da biraz dikkatli olmak ve ilgilenmeniz gerekebilir. Ani değişimlerin geleceği, geçmişimizden bazı konuların bizi yakalayacağı bir dönemdeyiz, eğer bazı değişimler yaptınız ve çok emin değilseniz bu dönemde tekrar üzerinden geçmek mantıklı olacak bir dönem. Kadersel konular ve gelişmeler devrede olacağından oldukça güzel gelişmeler sizi bekliyor olabilir.

Astroloji Danışmanı: Astrolog Güliz Kına

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.