Başak Burcunda Dolunay! Hayaller ile Gerçekler Arasında Bir Yol!

0 3.084

2 Mart gecesinde Başak burcunda dolunay gerçekleşecek, bildiğiniz üzere dolunay zamanlarında Ay ve Güneş karşı karşıya gelirler ve gerçek hayatta dolunay nasıl etrafı aydınlatırsa, hayatlarımızda da olayların üzerine ışık saçarlar. Yani bilmediğimiz konular, geri plana ittiğimiz düşünceler, hayal edip unuttuğumuz şeyler, eski acılar ve birçok konu gündemimize gelir.

Şu anda bildiğiniz üzere Balık burcunda bir gezegen yoğunluğu var ve bu dolunayda Güneşin yanında Neptün de olacak. Ayrıca Merkür ve Venüs kavuşumda olacak, çok yakınlarında da yaralı tarafımızı anlatan Kiron bulunacak. Bunların anlamı ne diye bakarsak; öncelikle Başak burcu mantıkla alakalıdır, Balık burcu ise hislerle ve hayal gücümüzle alakalıdır. Balık burcundaki gezegen yoğunluğu ve Neptün’ün bu dolunaya eşlik etmesi kafamızı biraz karıştıracak. Netleşmenin zor olduğu bir dönemdeyiz, ne yapsak, ne yöne gitsek, kalsak mı gitsek mi, tam olarak ne istiyoruz konuları gündemde olacak ama bu sorulara cevap bulmak kolay olmayacak.

♠ Neptün bizi hayal dünyasının kapılarını açacak,

Balık burcu da hayallerle, evrenle iletişimde olmayla, hayatın daha ruhsal tarafı ile alakalıdır ama hep bu tarafta kalırsak bir şeyler yapmak ve girişimler yapmakta kolay olmayabilir. Bu durumu en güzel kullanma yöntemi, hayallere dalmak, hayallerimizi düşünmek ve bunların gerçek olması için adımlar atmak olacaktır. Bu dönemde yaratıcı işler yapanlar, yazarlar, sanatçılar ya da önemli projeler yaratmak isteyenler güzel gelişmeler kaydedebilirler. Yine hepimiz içinde kendi içimizdeki yaratıcı tarafımızı bulmak, evrenle iletişime geçip hayatın akışı konusunda biraz daha bilgimizi ve inancımızı artırmak için iyi olacaktır.

Başak burcu mantıkla alakalı demiştik, bazen elimizdeki konuları veya sorunları sadece zihnimiz ile çözemeyiz, inanmamız, hayatın akışına güvenmemiz ve yaratıcılığımızı kullanmamız gerekir, bu dolunay bize tam da bunu yapmamızı söylüyor. Takıntılı olduğumuz konuları, bizi durduran düşünceleri fark etmek ve bunları değiştirmek için niyet etmek için de harika bir zaman dilimi. Biz kendimize inandığımız kadar ilerleriz ve bazen kendimizin önündeki en büyük engel bugüne kadar öğrenerek ya da deneyimleyerek yarattığımız engellerdir. Ben yapamam, ben yeterli değilim, ben şanslı değilim, ben güzel değilim v.b birçok düşünce kalıbı sizi şu andaki durumunuzdan ileriye gitmek için engelliyor. Hayatta yaşadığımız tecrübeler, ailemizden ve çevremizden duyduklarımız ile kendimize, beynimize hatta gözlerimize birer filtre takarız ve hayata bu çerçeveden bakarız. Bu yüzden birbirimizden bu kadar farklıyız, şimdi bu çerçevelerin farkına varma ve hayatın mucizelerine kendinizi açma zamanı. İstediğiniz her şeyi yapabilirsiniz bunun için gerekli güç içinizde var sadece kendinizi inanın!

Şimdi bir de bu dolunayın dikkat etmek gereken tarafına bakalım,

iyi niyetle, iyice dinlemeden ve araştırmadan yapılan şeyler, başkasının sözüne inanarak atılan adımlar ve başkalarına yardım edeyim diye kendinizi feda etme durumları oluşabilir. Yani güneşe bu kadar yakın olan Neptün bizim gözümüzü kör edebilir ve kandırılmaya açık yapabilir. Eğer bize söylenen yalanlar veya kandırıldığımız durumlar varsa bunları da öğrenebiliriz. O yüzden bu dönemde bir şey alırken –satarken, bir şeye imza atarken, ne yaptığınıza, ne aldığınıza dikkat edin. Yine size kendini acındırıp bir şeyler isteyenlere yardım edeyim derken kendinize ve ailenize zarar verebilirsiniz dikkat edin. Verici olmak ve yardım etmek iyidir ama bunu yaparken hep kendinizi koruduğunuza dikkat edin. Rahmetli babam derdi ki, eğer birisi senden para isterse illa istedikleri kadar vermek zorunda değilsin, seni acıtmayacak kadar ver ve geri gelmezse de seni üzmesin. Bu lafı hep kulağımda olmuştur, tam olarak böyle bir zamandayız bu illa maddi bir yardım olmak durumunda değil, başkalarını mutlu etmek için kendi hayatınızı feda etmekte buna dahil. Başak burcu tarafını kullanmak burada devreye giriyor yani kalbinizi dinleyerek gidin tabi ama mantığınızın da bir onayını alın derim.

Dolunaylar vücudumuzu yenilemek, dengelemek ve kötülüklerden arındırmak için de iyi zamanlardır, hele de konu Başak burcu olunca. Başak burcu sağlığı ile alakalıdır ve en titiz burçlardandır. O yüzden bu dolunayda sağlığınız ile ilgili konularda adımlar atmak, kötü alışkanlıklarınızı bırakmakta söz konusu. BU dönemi diyete veya sağlıklı beslenmeye başlamak için kullanabilirsiniz, yine vücudunuzu yenilemek için vücudu temizleyici kürler yapabilirsiniz. Vücudunuza ne verdiğinize dikkat edin çünkü sağlık yaşam kalitenizi de etkiler, iyi yiyecekler size iyi bir beden, iyi düşünceler ve yaşam olarak geri döner.

♠ Son olarak Merkür ile yakın olan Venüs’e de bakalım,

dolunay derecesine yakın olduklarından bu dolunayda aşk konuları da gündemde olacak. Kimi seviyoruz, niye seviyoruz, neden bu ilişkinin içindeyiz konuları sorguda olacak. Sizin ruh eşimi buldum dediğiniz kişiler sizin düşündüğünüz kişiler olmayabilir. Balık burcu hem ilahi aşkla, saf sevgiyle alakalıdır hem de yoğun olduğu durumlarda kafamızda bir kişiyi idealize etmemize neden olur. Bu yüzden de biz birisine bazı özellikler yükleriz ve sonra tanımaya başladıkça kafamızda hayal ettiğimiz profile uymayınca hayal kırıklığı yaşarız. Bu dönemde hem sevgiyi yaşamak ve çoğaltmak için iyi etkiler varken bir yandan gerçek olmayan sevgilerin, beklentiler ile girilen ilişkilerin yürümeme ve bize yüzleşme yaşatması muhtemel. Eğer ilişkilerde bir şeyler yürümüyorsa sorunun çözümü için ilk bakacağınız yer kendiniz olsun, kendi içinizde bulacağınız mutluluk, huzur ve tamlık ona göre birilerini hayatınıza çekecektir. Dolunayın hayatınıza güzel gelişmeler getirmesini dilerim…

sevgiyle

Astrolog Güliz Kına

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.