Egonun Parçası

0 1.694

Egonun Parçası

Bizler çok boyutlu varlıklarız. Sahip olduğumuz her yapı da çok boyutlu. Çözümlemeler şifalar hepsi katman katman gerçekleşiyor.

Yıllar önce egonun psikolojik tanımını öğrendiğimde onu yok etmenin aslında kendimi öldürmek olduğunu fark ettikten sonra egomla konuşma yapmıştım.

“Sevgili egom sen bu dünyada konforlu yaşamaktan keyif alıyorsun biliyorum. ruhumda iyiye güzele hizmet etmeyi seviyor. O iyiye güzele hizmet ederken gel bizimle iş birliği yap ve hep birlikte daha konforlu yaşayalım” konuşmam işe yaramıştı ve egom benimle daha keyifli yol almaya başlamıştı.

Bu konuşmanın üzerinden yaklaşık üç yıl geçtikten sonra da yeni bir bilgi açığa çıkmıştı. Ruhsal olarak verilen mesaj “dünya planındaki egonun ışık olmayan çok fazla alanı var. Sen kendi karanlığını kabul etmediğinde egonu reddetmeye başlıyorsun ve bu da senin kendi içinde parçalara ayrılmana neden oluyor. Sen ruhsal olarak kendini ne kadar geliştirirsen geliştir; kendi benliğini reddettiğin için tamamen ışık olamazsın. Ne zaman ki gerçekten her parçanı kabul eder ve ışık yolunda yürümeyi seçersin işte o zaman bir bütün olarak dönüşmeye başlarsın ve tekamülünü hızlandırırsın.”  Bu bilgiye de eyvallah (Haktan gelen) diyerek kabul ettim. Hem kendimde yaptığım dönüşümlerde hem de diğer insanların dönüşümünde bu alanı da kullandım.

Bazen anlayamadığım bir durum ortaya çıkıyordu. Bu hem sosyal hayatımda hem de çalışma yaptığım kişilerde birden enerjisel boyutta gerçekten savaştığımız durumlar ortaya çıkıyordu. O kişilerden ayrıldıktan sonra içimde daha görmediğim karanlık ne varsa onun dönüşmesi için sürekli çalışma yapıyordum. Ancak bazen üst üste geldiğinde yoruluyor ve kendimi etiketlemeye başlıyordum. Ben uyumlu bir insan değilim etiketini kendime yapıştırıyordum. Dün gece ne niyetini yaptım da bana yeni bir kapı açtılar gerçekten hatırlamıyorum. Ama tüm çatışmaların cevabını verdikleri için ilahi plandaki her rehberime ve Yaratıcı’ya çok teşekkür ediyorum.

Yeni açılan bilgi kapısı ile şeytani egonun aslında oynadığı kendi var oluş senaryosunu görmeye başladım. Var oluştaki parçayı iyi ya da kötü diye tanımlamıyorum. Sadece şu an daha birlik boyutuna geçmediğimiz için kendi içimdeki alanları tamamen ışığa dönüştürmeyi amaçlıyorum. Eğer şeytani egoda gerçekten ışığa dönecekse ve bu konuda yardım isterse ona da dönüşüm için elbette el uzatırım. Ancak bana artık oyun oynamasına izin vermiyorum. 40 yıl boyunca beni yok etmek için çok oyun oynamış. Var oluş planında böylesi bir alanın rolünü aldığı için ona saygı duyuyorum ve onu seviyorum. Bana düalite oyununda çok büyük öğretmenlik yaptı. Beni her yok etmek için yaktığında ben Zümrüd-ü Anka gibi küllerimden yeniden doğdum. Beni daha da arındırdı daha da güçlendirdi. Sevgili bana ait ve var oluştaki şeytani egoya ait her şey size teşekkür ediyorum. Siz olmasaydınız ben olmazdım.

Bu parçadan arınmak isteyenler ne yapabilir şimdi de onları yazıyorum.

“Sevgili şeytani ego seni ve tüm oyununu görüyorum. Var oluşuna saygı duyuyorum. Artık bu oyundan ve sendeki benden özgürleşmeyi seçiyorum” niyetini yaptıktan sonra Dünya ile Karma Temizleme Çalışmasını yapın.

Bu çalışmadan sonra karşılaştığınız ve çatıştığınız tüm insanlara sadece içinizden “sendeki şeytani egoyu görüyorum” cümlesini söyleyin. Ne kendinizi ne de diğer insanları yargılamayın ve etiketlemeyin. Yargı ve etiket şeytani egonun besin kaynağı siz bunları hayatınızda bulundurmazsanız şeytani ego da sizin alanınıza yeniden girmeye çalışmayacak ya da size oyunlar oynamayacaktır.

3 gün sonra “ışığa geçmeyen her parçam sizden arınmayı seçiyorum” niyetini yaparak Işık Meditasyonunu dinleyin.

Daha sonra kendi kişilik özelliklerinizi gözden geçirin şeytani egonun beslendiği kişilik özelliklerinin davranışlarını hayatınızdan çıkarmayı seçin. Yalan söylemek, kendini aşırı bencilce sevmek, kendini değersizleştiren kurban bilincine sahip olmak, gizemli olmak, manipülasyon yapmak, hükmetmek, affetmemek, dedikodu yapmak, şikayet etmek, nefret etmek, kin gütmek, fedakarlık yapmak, her şeyi ben bilirim, takıntılar, aşırı temizlik-titizlik, güvensizlik, kontrolcülük gibi alanlara sahipseniz bunları hayatınızdan temizlemenizi öneririm. Bunlar için ho’oponopono yapabilirsiniz. “Şeytani egonun araçlarını kullanmama neden olan tüm hatalı verilerim datalarım anılarım üzgünüm, özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum, sizi seviyorum.” 

Kundali Reiki Enerjisi gerçekten benim hayatımı da da hızlandırıp kolaylaştırdı. Sahip olduğunuz tüm negatif özellikleriniz için durum şifası ve insanlarla ilgili konular için de karmik bağ şifasını kullanabilirsiniz.

Spiritüel Danışman Yasemin Derya Metin

Kundalini Reiki Uyumlaması Almak için Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.