Başmelek Zagzagel

0 17.274

Rengi: İçinde Mavisi olan Mor olarak algılanır.

Başmelek Zagzagel; bize iç sesimizin doğru ses (sevgi dolu olan seslerin) olduğunu onu dinlememiz, bulmamız için rehberlik eder. Kendimizin, kim olduğumuzun nasıl farkına varabileceğimizi öğretir. İç sesimize, kendi doğrumuza göre yaşadığımız zaman “egomuz” olmadan kendimizi bilmemizi ve kendimizin kim olduğunu anladığımızda hepimizin bir olduğu bilincini de varmış olacağımızı söyler. Doğduğumuzda İlahi Bilinç ile olan bağımız kuvvetli olup bu bağ, bebekliğimizde yumuşak olan bıngıldak (taç çakra) vasıtasıyla sağlanır büyüdükçe bıngıldak sertleşir. Yavaş, yavaş İlahi olan Birlik Bilinciyle olan bağımızı unutur, tamamen çevremizde  gördüğümüz, duyduğumuz bir dünyada yaşamaya başlarız. Bu süreçte, kendimize ait olmayan düşünce ve duygu kalıplarını öğreniriz. İlahi olanla uyum içinde bir hayat sürebilmemizi sağlayan İçsel doğrumuzu daha az takip etmeye yada  etmemeye başlarız. Bu yüzden Çocuklarımızın doğumundan sonra olan gelişimlerinde eğitimlerini üstlenen ebeveyn ve çevresindeki diğer öğreticilerin, yetişkinlerin çocuklara kendi doğrularını öğretmek yerine, ihtiyaç duydukları her konuda yardımcı ve destek olmakla sorumlu olduklarının bilincinde olmaları çok büyük önem taşır. Sevgili melek Zagzagel bu nedenle çocukları çok daha iyi gözlemlemenizi, bizden neleri daha farklı yaşayıp, neler söylüyor, neler düşünüyorlar onlara dikkat etmemizi ve çocuklarımızdan öğreneceğimiz çok şey olduğunu ve sizlerde içinizdeki çocuğu açığa çıkardığınızda onlar gibi koşulsuz bir şekilde sevip, ağlayıp, güldüğünüzde oyuna başladığınızda yaşamın tadını yakalayacağınızı söyler.

Ayrıca doğru kararlar almak için detaylara takılıp kaldığınız ve  zorlandığınız zamanlarda size rehberlik etmesini talep edebilirsiniz.

Başmelek Zagzagel, içsel doğrumuzu bulmak  gerçek olan Yüksek benliğimizi hayata geçirmemiz için bizi motive ederek bize ait olmayan duygu,  düşünce kalıplarından kurtulmamıza ve özgürleşmemize, gerçekte kim olduğumuzu hatırlatmak için yollar gösteren, öğreten  bilgili aynı zamanda bilge bir başmelektir.

Not: Sevgili Başmelek’ten (Kalbinizden hissederek, inançla, samimiyetle odaklanarak; Derin bir nefesle ağızdan alıp burundan verirken) niyetinizi talep edin. Ve teşekkür edin. Ve öyle de oldu. Şükürler olsun.

Sevgide ve Işıkta Kalın.

Sana Yardımcı Olacak Başmelek İçin Karta Tıklayınız.
Başmelek Kartı
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.