Konforlu Yaşamak Hepimizin Hakkı

0 3.263

Konfor kelimesi çoğu zaman müsrif bir yaşam tarzı ile eşleşmiş durumdadır. Konforlu yaşamak, herkese saygı duyarak kendi hayatında istediğini istediğin zaman yapabilme ve bu eylemler sonucu mutlu hissetme hali bana göre.

Bu yaşamı sürdürmek için neler mümkün? Sağlığımızın, zamanımızın, paramızın, sevdiklerimizle ortak ilgi alanımızın olması temel olarak olması gereken durumlar. Bunların hepsinin aynı anda hayatımızda olması imkansız mı? Elbette hayır. İsteklerimizin hepsinin olması için istediğimiz kriterlerin hepsinin aynı anda bir arada olması muhtemel. Biz yaşama çoğunlukla zor diye baktığımız için bu bileşimi uygun zamanda bir araya getiremiyoruz.

Bolluk ve konfor yaratılmış her varlığın hakkı. Bizler doğal halimizi unuttuğumuz için bu durumu da farklı algılamaya başladık. Yokluk, yoksunluk bilinci bizlerde baskın bilinç oldu. Bizler yaşamın her alanında dengede olmalıyız. Konforlu yaşamak müsrif yaşamak demek değildir. İhtiyacın olanları almak ve tüketim çılgınlığı doyumsuzluğu ile sahip olma arzusundan özgürleşmek demektir. Bu arzudan özgürleşince para harcadığım da ben değerliyim inancı da bizlerde dönüşecektir. Farkında olmadığımız değersizlik duygusu bizi pahalı ve markalı eşyalara sahip olma arzusu ile doldurur. İlk okunduğunda birbiri ile alakasız gelse de bilinçaltı düzeyde bağlantılı durumlardır. Paranız da siz de değerlisiniz pazarlama politikalarının oyunlarına gelip paranızı hak etmeyen hizmet ve eşyalara harcamayın. Markaya değil kaliteli ürüne para verin. Alışverişe çıkmadan alışveriş için niyetinizi yapın “…. ürününe ihtiyacım var  bu ürünü kaliteli ve uygun fiyata almam için meleklerim ya da iç sesim lütfen bana rehberlik et” dediğiniz zaman inanın hiç aklınızda olmayan bir yere yönlendirilir ve almak istediğiniz özelliklerin belki de daha iyisini alabilirsiniz. Fotoğraf çekmeye merak saldığım ancak profesyonel bir makinem olmadığı zaman da benim ihtiyaçlarımı karşılayacak uygun fiyatlı fotoğraf makinesi almak için meleklerden yardım istemiştim, hafta sonu teknomarketlerin birinde gerçekleştirilen indirime denk geldim ve yaklaşık 500 TL kazanç sağladığım bir alışveriş yapmıştım. Bu alışveriş için uzun uzun inceleme yapmadım, teknomarketleri gezerek indirim takip ederek de bunu gerçekleştirmedim. Tesadüf dediğimiz bir durum sonucu girdim ve aldım. Biz gerçekten istedikten sonra uygun fiyata ürün alabiliriz. Bunu yapmamız için, çok para verdiğim ürün değerlidir; aldığım ürün değerli olduğu için ben değerliyim inanç kalıbını değiştirmemiz gerekiyor.

Kendimize gördüğümüz bolluk dünya üzerinde yaşayan herkesin hakkı. Bolluk hakkının sadece sizde olduğunu görürseniz o zaman çekmiş olduğunuz bolluk hayatınızda bir süre kalır. Hepimiz bir ve eşitiz. Kendinizi üstün ya da bir başkasını sizden üstün görürseniz o zaman da her şey yeniden dengesizleşir.

Konforu ve bolluğu yaşamınıza çektikten sonra etrafınızdakilerle bu inancı paylaşın. Bizler bulunduğumuz ortamın enerjisinden etkileniriz. Etrafımızda ne kadar çok pozitif enerji olursa, yaşamımızda o kadar çok olumlu yaşam bolluğu bizimle olur. Dünya üzerinde sadece birey olarak yaşayabilmek çok zordur. Bizler içinde bulunduğumuz toplumun birer parçasıyız. Bu da toplumu etkileyen durumların bizi etkileyeceğidir. Büyük bir kesimimiz aynı enerji de olduğumuzda ancak o zaman rahat hissedebiliriz.

Hatırlayalım ve hatırlatalım konfor ve bolluk bizim doğal halimiz. Biz çok değerliyiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.