Yaşamın Kalitesi Zihninizde

0 1.473

Yaşamın Kalitesi Zihninizde

Şu zamana kadar yaşadıklarınızdan dolayı neler hissediyorsunuz; bir düşünün. Hayatın size çoğunlukla sürprizler sunduğunu mu yoksa hep sorunlarımı sunduğunu düşünüyorsunuz.

Benim gibi sürprizler sunduğunu düşünenlerdenseniz o zaman bu deneyimi yaşayanlara ne mutlu.

Yaşama olumsuz tarafından bakanlardansanız yazının devamını okuyup; okuduklarınızı uygulamanızı sizlerden isteyeceğim.

Biz kendimizi bir gerçeklik ve değişmezlik algısı içine sıkıştırıyoruz. Sonra da bu ortaya çıkardıklarımızı unutuyoruz. Bu benim kaderim diyoruz. Kaderimiz bizim düşüncelerimizle değişir. Nasıl düşünüyorsak onu yaşamımız haline getiririz. İyi düşünürsek hayatımızın büyük bir kısmı iyi yönde olur; kötü yönde düşüncelerimiz olursa da kötü yönde olur.

Bu zamana kadar yaptıklarınızı yapmayı bırakın. Daha olumlu düşünün, düşüncelerinizi olumlu hale getirdikten sonra davranışlarınızı olumlu hale getirin. Kendi yaşamınızda bunları yaptıkça size sorun çıkaran insanlar ya yaşantınızdan çıkacak ya dönüşecekler ya da siz artık bu durumdan etkilenmeyeceksiniz. Kendinizi ya da bir başkasını eleştirirken kendinizi yakaladığınız anda ‘artık yargı enerjisini yaşamımdan çıkarıyorum’ diye aklınızdan geçirin. Kendinizi fark edip durdurdukça davranışınız değişmeye başlayacaktır.

Her değişimin dönüşümünden sonra bunu yakın çevrenizde biri ile paylaşın. Paylaşılan bilgi size yaşam içinde kolaylık ve mucize olarak geri dönecektir. Etrafınızdaki insanlarda değişmeye başlayacağı için siz de daha mutlu olacaksınız. Toplumun değişmesi için bir anahtar çevirmiş olacaksınız. Bunu yapan herkes aktardığı kişiye paylaşma bilgisini de aktarınca dönüşüm kendiliğinden olacak. Bizler özü sevgi olan insanlarız. Özümüzdeki sevgi artık ortaya çıksın.

Yasemin Derya Metin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.