12 Ay’ın Yönetici Melekleri

0 23.410

12 Ay’ın Yönetici Melekleri Hangileridir?

Yüce Allah’ın izniyle hepimize Işık olması niyetimizle 12 Ay’ın Yönetici Melekleri;

İlk Altı Ay’ın Melekleri

OCAK ayının Başmeleği CEBRAİL: Hepimizin bildiği gibi Yüce Allah’ın haberci meleğidir. Yüce Rabbimizin sol tarafında oturduğu söylenir. Merhamet, esinleme, müjdeci, iletişim, adalet, arınma, kehanet meleğidir. Çocukların sağlık, eğitim gibi konularıyla ilgilidir. Ayrıca ebeveynlerinede yardımcı olduğu ve Ocak ayının yöneticisi olduğu söylenir.

ŞUBAT ayının Başmeleği BARCHİEL(BARAKİEL): Adı Yüce Allah’ın nimetleri anlamına gelir. Şubat ayının yöneticisidir. Akrep ve Balık Burcunda doğan insanlara yardımcıdır. Hayata karşı pozitif bakmayı, iyi talih getirip, kazançlarınızın artmasını istediğinizde yardım eden melektir.

MART ayının Başmeleği MACHİDİEL(MALKİEL): Koç Burcunun Başmeleği ve Mart ayının yöneticisi olduğu söylenir. İlham verir, iyi ve yaratıcı fikirler ile ilgili yardım talep edilebilir. Sebatkar ve çalışkan insanlara başarısı için yardımcı olduğu söylenir.

NİSAN ayının Meleği ASMODEL: Nisan ayını yönettiği ve Boğa burcunda doğan insanlardan sorumlu olduğu söylenir. İnsanların Öz varlığını artırmaları, aşk, romantizm ile ilintili her konuda yardım talep edilebilir. (Başmelek olduğu düşünülür.)

MAYIS ayının Başmeleği AMBRİEL: Mayıs ayını yönettiği, İkizler burcunda doğanları gözettiği söylenir. İletişim ile ilgili her konuda, yeni işler, daha fazla fırsat ve sorumluluk aradığınızda, negatif enerjilerden arınmak istediğinizde yardım talep edibilir.

HAZİRAN ayının Başmeleği MURİEL: Temmuz ayından sorumlu ve Yengeç burcunda doğanların yardımcı Başmeleği olduğu söylenir. Duygularınızı kontrol etmek için yardım talep edilebilir.

İkinici Altı Ay’ın Melekleri

TEMMUZ ayının Başmeleği VERCHİEL: Aslan burcu ve Temmuz ayından sorumlu olduğu söylenen başmelektir. Sevgi, duygusal yakınlık, arkadaşlık getirdiği söylenir. Ailenizle veya arkadaşlarınızla sorun yaşıyorsanız yardım talep edilebilir.

AĞUSTOS ayının Başmeleği HAMALİEL: Ağustos ayının yöneticisi Başak burcunda doğanlara yardımcı olan ve sahip çıkan Başmelek olduğu söylenir. Mantık gerektiren ve ayrıntılara dikkat edilmesi lazım gelen konularda yardım talep edilebilir.

EYLÜL ayının Başmeleği URİEL: Terazi burcunun Başmeleği Eylül ayından sorumlu olduğu söylenir. Adı Yüce Allah’ın ışığı anlamına gelir. Keramet meleği ya da varoluş meleği olarak düşünülür. Yaratıcı aktiviteler, herşeyi umutsuz gördüğünde inancı, umudu, sevgiyi, affetme, yeni fikirler, buluşlar, ilham, içgörü, duruluk, netlik gibi konularda yardım istediğinizde yardım talep edilebilir. Barış meleklerinden sorumlu ve bilgeliği temsil eden zihinsel bir Başmelektir.

EKİM ayının Başmeleği BARBİEL: Ekim ayından sorumlu ve Akrep burcunda doğanlara yardımcı olduğu söylenir. Astrolojiye ilgi duyduğu rivayet edilir.

KASIM ayının Başmeleği ADNACHİEL: Kasım ayından sorumlu ve Yay burcunda doğanlara yardımcı olduğu söylenen Başmelektir. Bağımsızlık meleği olarak bilinir. Öncülük yada maceracılık gerektiren aktivitelerle ilgelendiği söylenir.

ARALIK ayının Başmeleği HANAEL(ANAEL): Aralık ayından sorumlu, Oğlak burcunda doğanlara sahip çıktığı söylenir. İçsel huzur ile ilgili her konu için yardıma istenebilir. Sevgi, şefkat, aşk, cinselliği, barış ve uyumu, uzun soluklu kariyer, statüyle ve tanınmayla ilgilidir. Melek Anael yaratıcı konularla ilgili insanlara yardım eder ve nereye giderse gitsin güzellik yaratmayı konusunda teşvik ettiği söylenir. İlgili konularda Sevgili Melek Anael’den yardım talep edilebilir (Melek Anael’in zaman zaman  Başmelek Haniel’le karıştırıldığı söylenir.)

Bildiğiniz gibi Sevgili Meleklerimizden yardım isterken her zaman olduğu gibi Yüce Allah’ımızın izniyle yardım talep ve niyet etmektir. Hepimize şifa Ol’ması dileğimizle……

Sevgide ve Işıkta Kalın.

Teşekkürlerimizle

Melekler Ansiklopedisinden derlenerek yazılmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.