Meleklerle Gücümüzü Keşfedelim

1 26.410

Hani siz Rabbinizden yardım istiyordunuz. O da ben size ardınca bin melek ile yardım edeceğim diye duanızı kabul etmişti. (Enfal suresi, 9. ayet)

…Meleklerle Gücümüzü Keşfedelim…

Melek Nedir ? 

Saf ve tertemiz enerjilerden oluşan Yüce Yaradan’ımızın izniyle insanlara yardım eden, haber veren ışık’la dolu olan semavi varlıklardır. Yer ve gök sınırsız meleklerle doludur. Sayısını ancak Yüce Allah’ımız bilir. Bizi yaratan Yüce Allah, izin verdiği sürece tüm yaşamımız boyunca sevgiyle, aşkla kendi özümüzün farkına vararak, Meleklerle Gücümüzü Keşfedelim ve hayatımızı şükran ve minnet duygularımızla onurlandırmamız niyetiyle. Ve öylede oldu. Şükürler olsun

Melek İsminin Anlamı:

Nurdan yaratılan ve Allah ile insanlar arasında aracılık sağlayan, göremediğimiz ruhani varlıklara denir. Aynı zaman mecazi alamda çok iyi huya sahip temiz kişiler manasınada gelmektedir. 

Melek Kelimesinin Kökeni:

Arapça kökeninden malak yani Tanrısal varlık manasındadır. İbranicede melak kelimesi yani haberci, ulak manasındadır.

Meleklerin Özellikleri:

  • Melekler ruhani varlıklar olması nedeni ile gözle görülemezler
  • Melekler, İnsanlarda olduğu gibi yeme içme, uyuma vb. gibi dünyevi özellikleri yoktur.
  • Meleklerin cinsiyet özellikleri yoktur. Eril ya da dişil olarak tanımlanmazlar
  • Melekler farklı şekillere bürünebilirler.
  • Meleklerde irade yoktur.

Meleklerin Görevleri: 

1) Başmelek Cebrail

Peygamberlere, aynı zamanda da yükselmiş üstat’lara müjde veren, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’ e hira dağında peygamber olduğunu müjdeleyen, Ramazan ayının Kadir Gecesi’nde Peygamberimize Kuran-ı Kerim’i indirmeye başlayan, Peygamberimizi cennet’in katlarını gezdiren  ve İncil’ de Sevgili Meryem’e hamile olduğunu söyleyen Başmelektir. Başmelek Cebrail iletişim meleğidir.

2) Başmelek Mikail

Yüce Allah’ ın Nur’ un dan yarattığı ilk melektir. Başmelek Mikail Kainat’ın düzeni ve koruyuculuğundan sorumlu negatif enerjileri bertaraf eden, arındıran ve evrendeki canların tüm yaşamlarına ait kayıtları (kütüphane gibi) bilen Semavi, Işık (NUR) ordularının başkomutanı, Cennet’ in yöneticisi, tüm meleklerin ve Başmeleklerin lideridir. Gücü ve adaleti temsil eder. Olumsuz enerjili varlıklarlardan “O” muhteşem güçlü elmas parlaklığındaki ışığıyla ve nazar boncuğu rengi enerjisiyle tüm canları koruyan ve bir kalkan (Burada kalkan ruh’un koruması anlamındadır.) görevi gören hepimizin yaşam amacını bildiğinden kendi gücümüzü elimize almamıza bu yolda ilerlememiz için her türlü korku ve endişelerimizden özgürleşmemize ve egolarımızdan arınmak için bizler her istediğimiz zaman  semavi orduları ile birlikte korumaya hazır olan Başmelektir.

3) Başmelek İsrafil

Yüce Allah’ın şifasının iyileştirici eli olup o muhteşem enerjisi ile şifacı meleklerin başı olan israfil yeryüzündeki tüm canlara o pırıl pırıl yeşil zümrüt rengiyle talep edildiği takdirde şifa verendir. Fiziksel, zihinsel, ruhsal, duygusal düşüncelerinizin bıraktığı, bedeniniz, aklınız ve kalbinizle ilgili tüm negatif enerjileri ve ruhsal sıkıntılarınızı tedavi etmesi için akşam uykuya yatarken yada aklınıza geldikçe Sevgili Başmelek İsrafil’den şifa vermesi için yardım talep edebilirsiniz. Aynı zamanda yolculuk sırasında yolculuğunuzun keyifli, sağlıklı, huzurlu geçmesi için ve de duru görü konusunda da yardımcı olmasını isteyebilirsiniz. Meleklerin iyi ya da kötü ayrımı yoktur. Onlar şifanın tüm Evren’e yayılması için görevlidirler.

4) Başmelek Azrail (Ölüm Meleği)

Bu dünyadan sevdiklerimiz gün gelir bizden ayrılır yani ölür. Sebebi daha farklı bir enerji boyutu onları çağırır. Bu ölüm geçişinde kişilerin ruhunu ışığa Yüce Allah’ın katına huzur içinde götürmek, onlara destek olmak için o sıcacık enerjisi ile bu dünyadan ışık içinde ayrılmalarına yardım eden Başmelek Azrail’dir. Ölüm bir değişimdir, bitiş değil. Ve de  ölmekte olan canlar kadar,  yakınlarının kaybetme acısını hafifletebilmek “O”şefkatli enerjisiyle sükunet, huzur ve rahatlık için de atlatabilmelerine yardımcı olan melektir.

5) Kiramen Katibîn Melekleri: Yazıcı meleklerdir

6) Arş’ı Taşıyan Melekler: Gökü taşıyan meleklerdir.

7) Münker ve Nekir Melekler: Kabirde soruyalan melekler.

Sayısız melek vardır. O kadar çok görevli varlık vardır ki bir çoğunun ismi bilinememektedir. Sitemizde mümkün olduğunca melekler konusunda bilgi paylaşıyor olacağız.

Sevgide ve Işıkta Kalın.

Teşekkürlerimizle.

Not: Bu yazıyı aklınıza geldikçe okursanız kendinizi çok daha iyi hissettiğinizi görüyor olacaksınız. Özellikle yüksek sesle okunduğunda titreşimler bulunduğunuz odayı saracaktır. Bu şekilde istekleriniz ve dualarınız daha hızlı gerçekleşmesine zemin hazırlıyor olursunuz.

Meleklerle Gücünüzü Keşdedin Videosu

  1. Doğan solak diyor

    Teşekkür ediyorum bu paylaşımlarınız için

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.